Zázračný meloun, pomůže vám při sexu i dietě

Meloun vám pomůže zhubnout i omládnout
Zobrazit fotogalerii (3)
  |  

Opálená pokožka, koupání, barevné zahrady a osvěžující strava. Nejen to patří k létu. Co vám ale určitě udělá dobře a váš organismus to potěší, jsou ovocné a zeleninové koktejly. Dodají vám energii a pomohou při redukci váhy. Mezi zeleninu, která je teď "in", patří například meloun. A pánové, pozor - je dobrý i na erekci.

Meloun má neuvěřitelně blahodárný vliv na krásu, ale i psychickou pohodu. Není nad to, když si člověk může pochutnat a ví, že zároveň dělá dobře svému tělu. Nenechte se mýlit, meloun není ovoce, ale zelenina.

Vitamíny v nadměrné dávce

Pokud si chcete udržet štíhlou postavu, pak můžete meloun s klidným svědomím zařadit do svého jídelníčku. Sto padesát gramů melounu obsahuje jen 43 kalorií, 0 gramů tuku, 2 gramy sodíku a 11 gramů karbohydrátů. Kromě toho je meloun zdrojem vitamínu C, železa, vitamínu B6, vitamínu A, fosforu, zinku, draslíku, selénia, magnésia... Z celé říše zeleniny a ovoce obsahuje nejvíc lykopénu, tedy antioxidantu. Dokonce jde o vůbec nejsilnější antioxidant. Vědci tvrdí, že má schopnost preventivně chránit před vznikem nádorů.

Dá střeva do pohybu

Trpíte zácpou? Zapomeňte na projímadla či jiné léky. I v tomto směru je totiž meloun jasnou volbou. Vláknina a voda vaše střeva opět nastartuje a pročistí. I tak pamatujte na to, že všeho moc škodí. Mohlo by se pak stát, že ze zácpy vám vznikne zcela opačný problém. 

Meloun tvoří přes 90 % vody. Je tak vhodným doplňkem při léčení některých onemocnění, a to především těch, kde je důležité dodržovat pitný režim.

Potěší i vaše klouby

Dna nebo bolest kloubů? I tady sáhněte po melounu. Díky vodnatosti a vysoké alkaličnosti dokáže rozpustit a odplavit z těla krystalky kyseliny močové. Právě ta vám způsobuje bolest. 

Zbaví vás vyrážky

Je to až k nevíře, ale meloun vám pomůže i při slabších vyrážkách či kožních problémech. Stačí ukrojit malý kousek. Použijte vždy vnitřní stranu na potření podrážděného místa. Chvilku nechte působit a poté umyjte.

Náhražka viagry
Meloun má na naše tělo i další dobré vlivy. Zvyšuje totiž chuť na sex. Vědci zjistili, že aminokyselina citrulin, tedy látka, kterou meloun obsahuje, dokáže uvolnit a rozšířit cévy. A právě to může pomoci mužům při poruše erekce. Těžko říct, kolik melounu by měl muž sníst, aby docílil efektu zázračné viagry. Za pokus to ale určitě stojí. Nejvíce citrulinu je ve slupce a bílé dužině, proto je dobré sníst vše až po okraj a neokusovat jen červenou část.

Poruchy erekce bývají příčinou mnoha nepříjemných chvilek v ložnici. Podle reprezentativního českého výzkumu trpí poruchami erekce až 54 % mužů středního věku. 42 % procent žen má pocit, že partnerovy problémy jsou jejich vina. Že jeho neschopnost erekce je způsobena tím, že nejsou dost atraktivní, nepřitahují ho. Tak to ale není.

Dietní trhák

Meloun patří mezi nejsladší zeleninu. I tak se doporučuje při dietách. Nejméně cukru má meloun vodní, o něco více pak cukrový. 100 g melounu má energetickou hodnotu od 19 do 35 kcal a jedna porce dokáže zasytit i na několik hodin. Vzhledem k tomu, že vám zároveň zajistí přísun spousty bioaktivních látek, je ideální potravinou nejen během hubnutí, ale i jako součást zdravého životního stylu.

Ledviny pod kontrolou

Meloun je přírodní diuretikum, napomáhá zbavovat tělo nadbytečných tekutin. Při snaze pročistit ledviny konzumujte plátek melounu nebo džusu z jeho dužiny vždy, když máte pocit hladu. Samozřejmě, že pokud je váš stav vážnější, vyhledejte lékaře. Meloun slouží jako prevence a vhodný doplněk, ne jako lék.

Meloun jako antioxidant

Meloun je zdrojem karotenů a antioxidantů, které se starají o odbourávání toxických látek a pomáhají celkově obranyschopnosti organismu. Je tedy jasnou volbou nejen pro pomoc vaší imunitě, ale pomůže i při celkovém pročištění těla. Navíc zajišťuje ostříží zrak, chrání sliznice těla, stimuluje paměť i bystrý mozek a funguje preventivně proti některým typům rakoviny. Přírodní cukry, všechny zmíněné vitamíny a stopové prvky, obsažené v této zelenině, jsou okamžitým zdrojem energie a stimulantem fyzické i psychické kondice. Tak na co ještě čekáte?


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru