Nasbírejte kaštany: Můžete s nimi vyléčit řadu zdravotních problémů

Kaštany dokonce pomáhají i v boji proti rakovině
 

Extrakt z kaštanu je velmi dobrou přírodní cestou, jak mimo jiné zlepšit zdraví našich žil a zmírnit záněty v těle. Nejúčinější látkou, kterou kaštany obsahují, je aescin, který má celou řadu zdravotních benefitů. Víte, co všechno s ním můžete vyléčit?

Ať už se rozhodnete vyrobit si kaštanové masti nebo extrakty doma, nebo se rozhodnete si je zakoupit, pomohou vám s celou řadou zdravotních potíží. Jaké jsou ty nejčastější?

Křečové žíly

Křečové žíly poznáte tak, že jsou oteklé a vyboulené a většinou se vyskytují na nohou. Extrakt z kaštanu ale může zlepšit celkové prokrvení končetin, a tak i křečové žíly, otoky a bolest nohou.

V osmitýdenní studii zkoumali účastníky, kteří užívali tablety obsahující kaštanový extrakt a dvakrát denně na problematické žíly aplikovali aescinový gel. Tento výzkum potvrdil, že u nich došlo k výraznému zlepšení.

Záněty

Zánětlivost v těle může způsobovat zadržování vody a otékání tkání. Aescin, látka, kterou obsahuje kaštanový extrakt, je ideální na zmírnění zánětů způsobených nějakým druhem úrazu a dokonce i na otékání.

Přes 17 studií prokázalo, že kaštany mohou pomoci s zánětlivostí a otékáním, zejména na končetinách.

Hemeroidy

Hemeroidy jsou nepříjemný zdravotní stav, charakterizovaný oteklými žilkami kolem konečníku. Příznaky mohou zahrnovat bolest, svědění a dokonce i krvácení z konečníku.

Studie dokazují, že vám s těmito problémy může pomoci kaštanová mast.

Rakovina

Kromě silných protizánětlivých vlastností má aescin dokonce i protirakovinné účinky.

Potvrdily to nedávné studie, které zjistily, že má tato látka schopnost významně omezit růst nádorových buněk u některých typů rakoviny, jako je např. rakovina jater a leukémie.

Antioxidační účinky

Kaštanový extrakt má mimo jiné také antioxidační účinky. To znamená, že našemu tělu účinně pomáhá odvrátit poškození nestabilními molekulami, které se nazývají volné radikály.

Je totiž bohatý na flavonoidní sloučeniny, včetně kvercetinu a kaempferou, které mají silné antioxidační vlastnosti, jak povrzují studie.

Zdroj: Healthline

KAM DÁL: Pálení žáhy je možné se nadobro zbavit. Vědci přišli s několika řešeními.