Smíšená pleť je nejproblematičtější. Jak o ni správně pečovat?

Jako péče jsou i přípravky s kyselinou glykolovou
27.08.2020 - 16:00  

Péče o smíšenou pleť může někdy připomínat hru na vadí nevadí. Najít ty správné kosmetické produkty, které budou brát v potaz mastnější T-zónu a zároveň sušší tváře, totiž není jen tak. Přesto nemusíte věšet hlavu. Poradíme vám, jak se o smíšenou pleť správně starat tak, aby spokojeností jen zářila.

Klíčem k úspěchu je osvojit si denní rutinu v péči o pleť, kterou lze shrnout do čtyř jednoduchých a časově nenáročných kroků. Které to jsou?

Krok 1: Vyčistěte pleť citlivě

Pravidelné čištění je pro pleť velmi důležité. Nadbytečný maz, prach a zbytky make-upu ji  zbytečně zatěžují, pleť nemůže dýchat a dříve či později se začne bránit tvorbou pupínků a dalších nedokonalostí. Smíšená pleť vyžaduje v tomto ohledu především šetrnou péči, která ji nebude příliš dráždit. Z kosmetických produktů vybírejte ty určené pro smíšenou až mastnou pleť, jež matují T-zónu, aniž by nadměrně vysušovaly ostatní části obličeje. Ideální volbou je také šetrný sonický kartáček Foreo Luna 3, který pleť vyčistí do hloubky. Odstraní až 99,5 % nečistot, odumřelých buněk a mazu a zároveň jí pomáhá udržet si mladistvý vzhled. Poohlédněte se po modré variantě, která je určená právě pro smíšený typ pleti.

Krok 2: Použijte toner

Po vyčištění pleti použijte toner, který se postará o vyrovnání pH pokožky a uzavře póry. Ideální je takový, který hydratuje a zároveň zmatňuje. Na trhu existuje celá řada speciálních přípravků určených pro smíšenou pleť, jež pokožku nejen dočistí, ale navíc ji sjednotí, zmatní a dodají jí zářivý vzhled.

Krok 3: Vytvořte si domácí pleťovou masku

Domácí pleťové masky jsou pro smíšenou pleť ideální – obsahují totiž jen šetrné přírodní složky, které přináší pokožce celého obličeje řadu výhod. Vhodná je taková směs ingrediencí, jež má jak hydratační, tak i antibakteriální účinky. Jak na to?

Stačí smíchat šálek nadrcených ovesných vloček s lžičkou olivového oleje, medu a citronové šťávy. Vše pak naneste na celý obličej, nechte 15 minut působit, načež opláchněte vlažnou vodou. Pokud vás trápí rozsáhlejší akné, přidejte ke směsi jedno vejce a vše důkladně promíchejte. Voila – pleť je hydratovaná, póry stažené a akné se při pravidelné aplikaci začne dávat na ústup.

Krok 4: Neopomínejte hydrataci

To, že je vaše pleť na některých místech mastnější, neznamená, že nepotřebuje hydratovat. Právě naopak. Vhodné jsou lehké krémy bez olejů, které do problematické T-zóny nepřinesou další mastnotu. Aplikujte je na pleť ráno i večer, tím své pokožce poskytnete jak nezbytnou vláhu a výživu, tak i ochranu před škodlivými vnějšími vlivy. Vyzkoušet můžete třeba antioxidační pleťové sérum. Bez ohledu na typ pleti také nezapomínejte na každodenní používání opalovacího krému, ať už venku svítí sluníčko, nebo je pod mrakem.

KAM DÁL: Jak jíst mimo domov: Tipy na zdravé letní fitness svačiny do krabičky


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru