Vysoký krevní tlak lze snížit okamžitě. Vědci zjistili, který nápoj to dokáže

Klíčem ke snížení krevního tlaku je zeleninová šťáva s vysokým obsahem dusičnanů
 

Vysoký krevní tlak neboli hypertenze vede ke zvýšenému riziku vzniku srdečních nemocí. Pokud tedy trpíte tímto zdravotním problémem, měli byste usilovat o jeho co možná nejrychlejší snížení. Připravili jsme si pro vás tip na nápoj, který zafunguje již za několik hodin.

Pokud má váš krevní tlak příliš vysoké hodnoty, znamená to, že mimo jiné také mimořádně zatěžuje žíly, srdce, mozek, ledviny a oči. Způsobuje to dlouhodobý vyšší tlak na stěny tepen, který zvyšuje zátěž srdce, cév a dalších orgánů.

Naštěstí se ale tento proces dá lehce zvrátit, a tím se lze vyhnout i srdečním chorobám, které může způsobit. Některé studie dokazují, že pravidelná konzumace řepového džusu může dramaticky snížit krevní tlak zpět na hodnoty, které jsou v normálu.

Například charitativní organizace British Heart Foundation provedla studii, které se zúčastnilo 64 dobrovolníků s vysokým krevním tlakem. Ti pili denně 250 mililitrů řepového džusu a jejich hypertenze se vrátila do normálních hodnot dříve, než se předpokládalo.

Přičemž rychlost a velikost redukce, která se výzkumníkům podařila docílit doplněním dusičnanů do stravy ve formě řepové šťávy, byla srovnatelná s mnohými léky na hypertenzi. Navíc vědci u těchto pacientů nezaznamenali žádné vedlejší účinky. „Výsledky naznačují, že doplnění dusičnanů do našeho jídelníčku je jednoduchým a efektivním způsobem, jak účinně zvládnout krevní tlak,“ uvedli vědci. „Než se se tento přístup stane doporučenou léčbou pro pacienty s vysokým krevním tlakem, je zapotřebí provést další studie s více pacienty,“ dodali.

Profesorka Amrita Ahluwalia, která výzkum vedla, uvedla následující: „Prokázali jsme, že denní dávka anorganických dusičnanů může být stejně účinná jako léky pro snižování krevního tlaku a nejlepší na tom je, že ji můžeme získat z červené řepy a jiné listové zeleniny.“

„Pokud chcete tyto látky zařadit do vaší stravy, určitě nepřipravujte zeleninu ve vodě, dusičnany jsou totiž rozpustné ve vodě a ze zeleniny je tak vyvaříte. Ideální je tyto potraviny připravovat na páře nebo je konzumovat ve fomě šťávy, dodala.

Zdroj: Express

KAM DÁL: Jaká jídla mohou způsobovat migrénu a proč se jim raději vyhnout?