Zdraví ze zahrady: Křenem proti bakteriím, virům i bolestem kloubů

Křen vám možná roste i na zahradě, není však snadné ho vykopat
Zobrazit fotogalerii (4)
19.10.2020 - 12:30  

Štiplavý a zdravý křen se dostal do Evropy už v polovině prvního tisíciletí pravděpodobně z jižního Ruska. Používal se jako koření, zelenina i jako přípravek proti bolestem. K čemu dalšímu můžeme křen využít a proč je škoda, že s ním v kuchyni pracuje tak málo lidí?

Už takoví Vikingové věděli, že díky křenu se jim nebudou kazit zásoby masa a že díky jeho konzumaci nebudou trpět kurdějemi. Ty vznikají díky nedostatku vitamínu C a právě křen ho má více než citrusové ovoce.

Křenová velmoc

Naše klimatické podmínky jsou pro pěstování křenu více než příznivé a jeho kvalita bývá vždy velmi vysoká. Za příklad můžeme označit křen, který se pěstoval ve středověku v okolí města Malín a tamní spolek ho vyvážel přes sto tisíc tun do zahraničí. V padesátých letech však pěstování i distribuce této štiplavé pochoutky skončila a dnes ho převážně dovážíme. Když však natrefíme na křen český, můžeme si být jisti jeho kvalitou, sílou a nasládlou chutí.

Křen na zahradě

Pokud vám roste křen na zahradě a vy si myslíte, že máte vyhráno, pak budete nejspíš zklamáni. Jeho kořeny jdou velmi těžko vykopávat, ale věřte, že za tu námahu to stojí, i když se nebude jednat o křen z Malína. 

Kořeny rostliny

Kořeny této rostliny totiž obsahují nejen vysoké množství vitamínu C, jak už jsme zmínili, ale také vitamín E, vitamíny skupiny B a provitamín A. Kromě toho je bohatý na hořčík, vápník, draslík, železo i sodík. 

Boj s viry i bakteriemi

Konzumace křenu pomáhá také bojovat s viry, bakteriemi a plísněmi, protože působí dezinfekčně. Podporuje imunitu a pomáhá vylučovat žaludeční šťávy. Zlepšuje funkci jater, ledvin, močového ústrojí a rozšiřuje cévy. Jeho dlouhodobá konzumace by měla vést i k lepší paměti a soustředěnosti. Dokonce je prý vítaným pomocníkem při bolestech kloubů.

Pokud na vás tedy útočí nějaká viróza, kašel, rýma nebo nachlazení, sáhněte po křenu. Největší léčebnou sílu má právě na podzim, je tedy nejvyšší čas zařadit ho do svého jídelníčku.

KAM DÁL: Solte zdravě: Největší rozdíly mezi klasickou solí a její zdravější růžovou variantou


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru