Jak si připravit štěpánskou husu? Použijte jablka

Husí pečínka je asi nejchutnější
 

Štěpánská husa je tradičním pokrmem, který se jí na druhý svátek vánoční. Víte, jak si ji nejlépe, připravit? Vyzkoušejte třeba prastarý recept s jablky.

 

Pěkně tučná pečínka

Husa je ze vší pernaté drůbeže tou, která má nejvyšší obsah tuku. Pečínka z ní je tedy velmi chutná, i když dost těžká, takže si raději vezměte menší porci. Připravte se, že husu budete péci pěkně dlouho, minimálně dvě hodiny, ještě spíše přes tři hodiny dle velikosti ptáka. Během pečení do husy píchejte vidličkou, aby z ní vytekl přebytečný tuk. Tuk odebírejte naběračkou a husu neustále podlévejte.

 

Husu doplňte jablky a ořechy

Pokud nečekáte rodinnou návštěvu, nemusíte husu péct celou, stačí třeba jen prsa, která můžete zakoupit. Husu omyjte a osušte, zevnitř dobře prosolte a nechte odpočinout. Oloupaná jablka nakrájejte na nudličky. Přidejte mandle na nudličky a pokrájené vlašské ořechy. Touto náplní nacpěte husu, pokud máte jen prsa, pak vytvořte rolky a umístěte ji dovnitř.

 

Pořádně podlévejte

Husu vložíme do pekáče, podlijeme troškou vody a pečeme v předehřáté troubě. Pečeme na 150 stupňů. Během pečení podléváme, propíchneme, odebíráme výpek. Husa bude hotová po několika hodinách, až budete moci zakroutit stehýnkem a budete cítit, že se snadno odděluje od těla. Husu podávejte s bramborovým knedlíkem, nebo brambory. A pokud se vám martýrium nechce podnikat, zajděte si na ni do restaurace. Třeba v Dolních Počernicích v Léta Páně si ji můžete poručit klidně celou, nebo o husí kaldoun.

 

 

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru