V Kolíně řádí sexuální deviant, ženy mají strach

Ilustrační foto
  |  

Ženy z Kolína mají v posledních dnech téma jasné: Sexuální deviant v jejich městě. V ulicích se pohybuje velmi mladý muž a jaksi ho nezajímá, když o něj dívka nejeví zájem. Policie po něm usilovně pátrá, zatím však bez výsledku.

 

 

První obtěžovaná žena nejdříve svou nepříjemnou zkušenost ventilovala na sociálních sítích. Nakonec se ale rozhodla uvědomit policii a varovat tak ostatní kolínské dívky. "Já se naštěstí ubránila, ostatní takové štěstí mít nemusí," připustila. Pachatel se měl nejdříve ženy zeptat, kolik je hodin, pak zaútočil. Starý fígl mu však tentokrát nevyšel, žena stačila utéct. Další dámy by ale už takové štěstí mít nemusely. 

Policie už případ řeší

"Žena byla napadena ve Štítarské ulici. Naši policisté mají podrobný popis pachatele, který nám podala poškozená. Jde o muže bílé pleti s odhadovaným věkem kolem 20 let a výškou kolem 180 centimetrů. Nosí krátké hnědé vlasy. V době činu byl oblečen do červeného trička a riflí," potvrdila policejní mluvčí Martina Fejfarová. Na sociálních sítích už několik Kolíňáků označilo jednoho muže za pachatele, zatím jde ale pouze o spekulace. Muž, který byl takto obviněn, už podal trestní oznámení pro pomluvu. 

Nejen ženy se teď bojí chodit samy ven, a to hlavně ve večerních hodinách, ale i maminky se bojí o své dospívající dcery. "Mám doma čtrnáctiletou dívku, dokud policie toho muže nechytne, nikam ji samotnou nepustím," nechala se slyšet paní Klára, která žije v centru Kolína. 

Kolín už zažil několik deviantů

V roce 2009 dostal agresivní sexuální deviant Václav Zelený z Kolína čtyři roky za pokus o znásilnění. Devětatřicetiletého nebezpečného muže se sadistickými sklony poslal kolínský soud do věznice s ostrahou a navíc mu ještě nařídil ochrannou ústavní sexuologickou léčbu. A to pro něj nebyla novinka. Pět let už ji absolvoval. Za násilný trestný čin se sexuálním podtextem byl totiž odsouzen už v roce 2002.

Roku 2014 proběhlo Kolínem několik zpráv o tom, že se po městě pohybuje podivné individuum ohrožující ženy, možná i děti. Údajný úchylný spoluobčan se vyskytoval hlavně na sídlišti. "Nechoďte žádná sama večer po sídlišti! Straší tady nějakej hubenej "z**d" v černým oblečení a číhá. Už na mě vyskočil ze křoví a po příchodu bráchy do něj zas skočil a utekl. Dneska čekal přímo ve vchodě. Musela mě domů přímo do bytu doprovodit policie. Prohledali barák, ale nikoho nenašli. Klepu se a brečím ještě teď. Kdo by to byl řekl, když mám staforda na vodítku. Už nikdy si nepůjdu sama snad ani pro rohlíky k snídani," popsala tenkrát zážitek jedna z obyvatelek sídliště v Kolíně. 

Teď to sice nevypadá na tak závažnou situaci, ovšem stoprocentně to nikdo říct nedokáže. Podle psychologů může jít jen o první stadium nemoci, dalším může být klidně i fyzický útok. Do hlavy takového člověk je totiž jen těžko "vidět", tím spíš, když se neléčí a nechává všemu volný průběh. V každém případě je důležité, aby policie chlapíka co nejdříve našla. 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru