Jak zařídit, aby vám v letním oblečení nebylo horko: Klíčem je materiál, ale jaký je ten správný?

Jedním z nejvhodnějších materiálů do horkých letních dnů je obyčejná bavlna
  |   zajímavost

Pokud v létě raději vycházíte ven pouze brzy ráno nebo později večer, abyste se vyhnuli nepříjemnému horku a následnému pocení, nemusíte. Stačí si jen při výběru oblečení dát pozor na látku, ze které je vyrobené.

Většina z nás by v letních měsících nejraději chodila ve městě jen v plavkách. To ale bohužel nejde, řešením je tak buď několik měsíců vycházet z domu až ve večerních hodinách, nebo změna šatníku. Existuje totiž hned několik látek, ve kterých vám bude příjemně i ve třicítkách.

Dokonce tak i předejdete nevzhledným skvrnám od potu, které jsou pro mnoho z nás noční můrou.

Bavlna

Tento materiál všichni dobře známe, je totiž jednou z těch nejpopulárnějších látek vůbec. Bavlna je ale při výrobě oblečení často smíšená s jinými typy materiálů, je proto nutné si dávat pozor, aby tričko či jiný kousek oblečení, který kupujete, byl zhotovený pouze z bavlny nebo alespoň z více než 90 % tohoto materiálu.

Tento typ látky je velmi lehký, umožňuje lehké proudění vzduchu a pomáhá tak našemu tělu se ochlazovat.

Len

Dalším letním favoritem je len. Tento přírodní materiál je jednou z nejstarších typů látek vůbec, je tedy prověřený časem. V porovnání s bavlnou je oblečení vyrobené ze lnu sice o něco dražší, ale ve vysokých teplotách funguje ještě mnohem lépe.

Jde totiž o ten nejprodyšnější materiál, který si můžete pořídit.

Hedvábí

Další látkou, která by ve vašem letním šatníku rozhodně neměla chybět, je hedvábí. Tento materiál je nejen prodyšný, ale navíc má i antibakteriální vlastnosti. Hedvábí je známé tím, že je vhodné do nejrůznějších klimat, protože tělu pomáhá s regulováním jeho teploty, navíc absorbuje vlhkost. Jde tak o investici, která se rozhodně vyplatí, nemluvě o tom, že vám vydrží leta.

V létě je ale důležité se zaměřit také na konkrétní barvy oblečení. Ideální je vybrat ty barvy, na kterých nebudou případné skvrny od potu bít do očí. Nejlepší volbou jsou krémové světlé tóny, na kterých pot skvrny nevytvoří nebo alespoň nebudou tolik vidět, a vy si tak můžete s klidem užít slunečné počasí.

Zdroj: Times of India

KAM DÁL: Žena prozradila, jak dosáhnout dlouhých a lesklých vlasů: Pomůže rozmarýn.


Zdraví

Hobby