Nejčastější chyby při přípravě čaje: Jak to udělat, aby už nikdy nebyl hořký?

Chuť čaje může ovlivnit i to, jakou vodu používáte na jeho přípravu
 

Jeden z nejoblíbenějších nápojů na světě, čaj, je často připravován zcela jinak, než by měl být a to si vybírá svou daň. Dokonce i malé chyby při přípravě tohoto nápoje mají mnohem větší vliv na jeho výslednou chuť, než si myslíme. Je váš čaj příliš hořký? Nemá dostatečně silnou chuť? Zjistěte proč.

Připravili jsme si pro vás chyby při přípravě čaje, kterých se dopouští téměř každý z nás.

Starý čaj

Pokud budete k přípravě šálku tohoto nápoje používat staré zatuchlé čajové lísty, tak si na něm moc nepochutnáte. Je sice pravda, že čajovým lístkům neprochází datum spotřeby, nicméně ale postupně ztrácí svou chuť a barvu.

Je tedy pravděpodobné, že po přípravě nápoje ze starého čaje získáte nálev téměř bez chuti.

Teplota vody

Pokud čajové lístky zaléváte vařicí vodou, je téměř jisté, že váš šálek čaje nebude chutnat tak dobře, jak by mohl. Voda na stupni varu může lístky spálit, nebudou tak poté schopné vypustit do nálevu svou plnou chuť.

Poté, co se vám voda v konvici dovaří, chvilku počkejte, tak zajistíte, že váš ranní šálek čaje bude co možná nejchutnější.

Poměr

Příliš vody nebo příliš čajových lístků může celý nálev zničit. V tomto případě ani nezáleží na jejich kvalitě. Špatný poměr může negativně ovlivnit chuť i toho nejlepšího čaje.

Pokud do čálku přidáte čaje příliš, tak váš nálev bude hořký, pokud ale naopak budete mít v šálku lístků méně, než je doporučeno, bude váš nápoj velmi slabý.

Ideální poměr, pokud používáte volné čajové lístky, je jedna čajová lžička čaje na šálek. V případě baleného čaje je to pak samozřejmě jeden sáček čaje na hrníček.

Louhování

Jednou z nejhorších chyb, kterou můžeme při přípravě čaje udělat, je ale to, že louhujeme čajové lístky déle, než je potřeba.

Pokud necháme čaj ve vodě příliš dlouho, začnou lístky uvolňovat taniny, které poté váš lahodný nálev změní na hořký a téměř nepitelný. Řiďte se proto vždy striktně návodem poskytnutým na pytlíčku nebo krabičce s čajem.

Kvalita vody

Chuť čajového nálevu ovlivňuje i kvalita vody. Většina lidí používá k přípravě čaje vodu z kohoutku a to je naprosto v pořádku. Nicméně filtrovaná nebo balená voda může chuť výsledného nápoje ještě o něco zlepšit.

Zdroj: Fresh Tea

KAM DÁL: Okinawa, město s největší koncentrací lidí nad 100 let. Jaké je jejich tajemství dlouhého života?