Trápí vás povolené paže? Zbavte se jich pomocí jednoduchých cviků, soustředit se musíte na celé tělo

Při snaze o zpevnění povolených paží je nutné se zaměřit mimo jiné i na množství bílkovin v našem jídelníčku
  |   zajímavost

Povolené paže jsou problémem, kterému čelí obrovské množství dospělých žen i mužů. Naštěstí se tohoto problému můžeme zbavit rychleji, než si myslíme. Důležité je nezaměřovat se pouze na cviky na ruce.

Při snaze o zbavení se přebytečného tuku v horní polovině našeho těla a získání pevných a vyrýsovaných paží si musíme uvědomit, že není možné zhubnout jen na jedné části našeho těla.

Dokonce i pokud je naším cílem pouze vytvarovat naše paže, se musíme soustředit na celkové hubnutí. Přebytečného tuku v oblasti paží se totiž zbavíme pouze zároveň s přebytečným tukem na zbytku našeho těla.

Tvarování našich paží ale můžeme uspíšit tak, že se zaměříme na provádění cviků, které posilují svaly na rukou. Svaly na rukou tak budou sílit, zvětšovat se a krásně naše paže vyrýsují.

Na povolené paže platí cviky se závažím

Jednou z nejlepších zbraní v boji proti beztvarým pažím je závaží. Nemusí jít nutně o cviky zaměřené přímo na ruce, stačí se jen celkově věnovat odporovému typu tréninku, zvyšuje totiž celkovou ztrátu tuku a také pomůže účinně zvýšit procento svalové hmoty v našem těle.

Svaly jsou důležité nejen pro to, aby našemu tělu, včetně rukou, dodaly definici, ale hrají také důležitou roli v rychlosti našeho metabolismu. Budování svalové hmoty totiž zrychluje náš metabolismus, a tím pádem i počet kalorií, které naše tělo dokáže spálit.

K budování svalů jsou nutné bílkoviny

Při snaze o budování svalové hmoty je ale důležité se ujistit, že náš jídelníček obsahuje dostatečné množství proteinu, které je při snaze o posílení svalů v těle nezbytné. Dostatečné množství bílkovin v našem jídelníčku nám navíc může pomoci déle si udržet pocit sytosti.

Zhruba 10 % až 35 % kalorií, které denně zkonzumujeme, by mělo pocházet z bílkovin.

Vyrýsovat ruce můžete i bez posilovny

Nemáte možnost docházet do posilovny, kde je k dispozici nepřeberné množství nejrůznějších typů závaží a posilovací stroje? Nezoufejte, zpevnit vaše paže můžete efektivně i doma a bez činek.

Stačí vám totiž činky nahradit dvěma menšími či většími láhvemi vody, pytlíky mouky nebo zkrátka čímkoliv, co máte zrovna po ruce. Dbejte ale na to, aby závaží v každé ruce vážilo stejně.

Cvik na posílení bicepsů

Postavte se rovně s chodidly na šíři boků. Vezměte do rukou závaží dle svého výběru, ruce pokrčte tak, aby vaše předloktí bylo v rovině se zemí a tvořilo pravý úhel se zbytkem vaší paže. Poté už jen stačí zvedat závaží směrem k ramenům.

Začněte s 3 sety po 10 opakováních.

Jak na posílení tricepsů

Se závažím v ruce se postavte tak, abyste měli chodidla na šíři ramen, pokrčte kolena a nahněte trup směrem dopředu. Dbejte na to, aby vaše záda byla v rovině.

S pokrčenými lokty vyzvedněte závaží směrem k vašemu trupu a poté ruce narovnejte směrem dozadu tak, abyste cítili, jak zatínáte tricepsy.

Ideální je začít se 3 sety po 10 opakováních. Počet opakování i setů můžete u obou cviků postupně navyšovat.

Zdroj: HealthlineNBC

KAM DÁL: Jak zhubnout přebytečná kila a zrychlit metabolismus: Tyhle nápoje vám pomohou.


Zdraví a styl