Řidič autobusu pod vlivem pervitinu. A růžový slon by nebyl?

Drogy mohou zabíjet.
Zobrazit fotogalerii (3)
20.03.2017 - 16:59   |  

Cestující z Kladna, kteří jezdí atobusem, už jsou zvyklí na ledacos. Přesto je překvapilo nadmíru podezřelé a nepříjemné chování řidiče. Šofér linky Praha-Kladno se totiž rozhodl zpříjemnit si cestu pervitinem. Je to běžné?

Řidič autobusu se choval poněkud podezřele a byl nepříjemný na některé cestující. Se zvláštním výrazem v obličeji klidně usedl za volant, ve kterém vezl hned několik lidí. 

"Cestující si stěžovali na podezřelé a nepříjemné chování řidiče na lince Praha-Kladno," potvrdila policejní mluvčí Jana Šteinerová. "Zastavili jsme ho v Kladně v Pražské ulici ve směru do ulice Vodárenské a provedli kontrolu. Muž bez problémů předložil potřebné doklady k řízení," popsala průběh zátahu Jana Šteinerová.

Pak policisté řidiče vyzvali k dechové zkoušce a testu na drogy. Druhá jmenovaná zkouška byla pozitivní. Konkrétně šlo o amfetamin, která je součástí pervitinu. V případu však zůstává několik otázek. Požil chlapík drogu těsně před jízdou? Byla to jeho běžná rutina, nebo to udělal poprvé? A hlavně: Je běžné, že řidiči autobusů berou drogy, protože jinak by náročnou a únavnou práci někdy i v noci možná vůbec nezvládali? 

V každém případě je jasné, že padesátičtyřletý "dáreček" si za volant autobusu jen tak nesedne. Momentálně je vyšetřován za obecné ohrožení pod vlivem návykové látky. Jak uvedl jeden z šokovaných obyvatel Kladna: "Už chybělo jen to, aby řekl něco ve stylu postupte si dále do vozu, teď nastupuje růžový slon." Na jednu stranu vtipné, na druhou to však mohlo skončit velkou tragédií.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru