Šikana ve škole, vegani, politici i dopravní problémy, to byl týden ve středu Čech

Taťjána Kubíková ve své pracovně
  |  

Tento týden jsme se dozvěděli více o kauze šikanované učitelky v pražských Malešicích. Středočechy i Pražany svorně trápily dopravní obtíže. Ve věznici týrali vegana a anarchisti zase naštvali policisty, když jim zapálili auto. To a mnohem více přinášíme v našem pravidelném týdenním souhrnu.

Taťjana Kobíková ve své pracovně

Na střední průmyslové škole v Malešicích došlo k obrovské tragédii. Dlouhodobě šikanovaná učitelka zemřela na krvácení do mozku. Posléze do médií unikly záběry drsné šikany, kterou musela denodenně zažívat. Kauzu pro vás sledujeme déle než týden. Vše, co jsme o ní doposud napsali, najdete ve článku Souhrn: Fakta v kauze utýrané učitelky.

Klidněji nebylo ani na pražských Hájích. Hořela zde dvě policejní auta kvůli údajnému mučení tyrana. Zavřenému Martinu Ignačákovi údajně upírají veganskou stravu. 

 

 

Při nehodách nedošlo k vážnějším zraněním.

Vegana trápí masem. Věcí, která trápí nás všechny, jsou dopravní komplikace. Kdo ve středu vyrazil na D7, dostal se nejen do hustého sněžení, ale také do sáhodlouhých kolon. Napadlo pár centimetrů sněhu a místo plynulého provozu byl na D7 blázinec. Více ve článku Sníh způsobil dopravní kalamitu na D7. V pátek se na dvě hodiny zcela zastavila pro změnu D8. Převrátil se tu polský kamion, ze kterého začala ve velkém unikat nafta

 

 

Příliš si nepomohli ani cestující, kteří se ekologicky rozhodli projet vlakem. Na linkách S7 mezi Berounem a Karlštejnem došlo ve čtvrtek k technické závadě. Psali jsme o tom ve článku Vlaky na trati Beroun - Praha nabírají zpoždění. Pořádná mela ale nastala včera, kdy mezi Smíchovem a Radotínem spadla trolej. Na začátku ani nebyla zajištěna autobusová doprava a pro cestující dvakrát nevyznávající frotérismus nastal kulturní šok. V Radotíně je vyhodili z vlaku. Bez náhradního spoje. Do třetice všeho dobrého se dnes dopoledne vyskytl lom na trati mezi Dobřichovicemi a Radotínem. Vlaky na trati Beroun - Praha mají opět zpoždění.

 

Odstoupená starostka Šárka Endrlová (Nezávislí Berouňáci) vidí situaci pozitivně

Z politiky. Vyzpovídali jsme berounskou exstarostku Šárku Enderlovou, která nám vysvětlila, jak se vlk nažral a koza zůstala celá aneb machinace na berounské radnici. Endrlová je s novým vedením spokojená. Máte na výsledek voleb stejný názor? Jakožto politická kauza se začíná čím dál tím více jevit také problematická výroba firmy AZOS v Nymburce. Kraj začal konečně situaci řešit, ale jaké jsou jeho skutečné motivy? Kauza AZOS: Je smrdutá výroba zajímavá pouze před volbami?

 

 

Ve světe sportu se děly velké věci. V Pražské tyčce padaly rekordy. Metropole Zličín se osvědčila. Pro kulturní ověžení jsme zamířili do kladenského divadla, které těží z hornické minulosti. Horníci do dávné historie ještě nepatří, jiná povolání ano. Na řemesla za starých časů se podíval náš redaktor Jiří Kábrt.

 

 

Jak donutit prodejce po telefonu k práci? Call centra již znají recept. Svým zaměstnancům pečlivě hlídají každou pauzu.

Naopak povoláním, které před půl stoletím ještě neexistovalo, je např. telefonista v call centru. Jak to v call centrech skutečně chodí, prozradila naše čtenářka ve článku Call centrum: Novodobá otrokařina nebo normální práce?. Někdy dá pěknou práci se vůbec jenom seznámit. Okruh potencionálních zájemců se může nebezpečně snížit, jste-li vegetarián. Veganská seznamka: ,,Doma klobásy nechceme!" Jste-li bez partnera, nesmutněte. Úsměv na tváři vám jistě vykouzlí naše pravidelná dávka fotokuriozit ve středu Čech.