Největší vzducholoď na světě: "Létající zadek" nabízí neskutečný luxus, ale máte na to odvahu?

Vzducholoď Airline je dlouhá téměř neuvěřitelných 98 m
 

Leteckou dopravu tak, jak ji známe, čeká revoluce! Vzducholoď Airlander, která připomíná gigantické pozadí, nabízí zcela jiný zážitek z cestování. Pyšní se neuvěřitelnou délkou a je určená pro opravdové požitkáře. Prozradíme vám, jak vypadá uvnitř a kdy se v ní budeme moci proletět.

Od dob, kdy první prototyp tohoto vzdušného plavidla havaroval v roce 2017, se mnohé změnilo. Jeho výrobce Hybrid Air Vehicles (HAV) totiž oznámil, že se tento "Zeppelin naší doby" připravuje na konečnou fázi produkce.

Společnost plánuje, že bude mít tři tyto vzducholodě plně připravené k letu do roku 2023 s tím, že první zákazníci by se v nich mohli proletět už v roce 2025.

Tito cestující si tak budou moci užít zcela jiný letecký zážitek, než na který jsme zvyklí. Nečekejte tu žádné stísněné prostory, fronty a nepohodlí. Cesta ve vzducholodi Airline je něco, co připomíná spíše létající restauraci na úrovni.

Kabina se skládá z otevřených prostor a vysokých oken, které umožňují cestujícím sledovat okolní scenérie. Také tu naleznete bar a pro cestující jsou připraveny i různé zábavné aktivity, aby jim let rychleji utekl.

Nicméně ale tento druh dopravy rozhodně není určený těm, kteří někam spěchají. Většina letadel se totiž pohybuje rychlostí kolem 500 mph, ale toto vzdušné plavidlo dosahuje rychlosti pouze 80 mph. Není to tedy nic pro nedočkavce, pokud jste ale požitkář, jen těžko budete hledat lepší druh dopravy.

George Land, ředitel pro rozvoj obchodního podnikání v HAV, řekl leteckým novinám Aviation International News: „Po celé dekády se dalo létat z bodu A do bodu B pouze vsedě v úzké kovové trubici s miniaturními okénky, což není ta nejpříjemnější zkušenost. V Airlanderu je to ale jinak, celá ta zkušenost je sama o sobě příjemným zážitkem.“

Zdroj: Daily Star

KAM DÁL: Nekonečné zácpy v Praze: Opravdu za vše může ten "zlý" magistrát? Dopravní expert vidí více důvodů