Opatrně s uváděním zájmů v životopise

Jste fanouškem extrémních sportů nebo po víkendech kácíte dříví v lese? Pak si informaci o tom, jak se bavíte ve volném čase, nechte raději pro sebe.
 

Jedná se o standardní součást životopisu. Kdy vám však může uškodit?

V přijímacím řízení někdy rozhodují na první pohled bezvýznamné detaily. Krátký výčet zájmů se obvykle uvádí na jeho závěr a zaměstnavatel k němu při pročítání CV často ani nedojde. Rozhoduje-li se však mezi dvěma rovnocennými kandidáty, i tento doplněk může hrát roli.

Adrenalinový sport je rizikem i pro firmu

Lyžujete, věnujete se horolezectví a nevidíte důvod, proč tyto své záliby do životopisu neuvést. Zároveň se však jedná o sporty skýtající nezanedbatelná rizika. Vidí-li personalista ve vašem CV, že se rádi potápíte se žraloky, poměrně oprávněně mu v hlavě vyvstane obava o vaše zdraví. Statistiky, podle nichž se nejčastěji zraníte v koupelně, se v takovém okamžiku vybavují opravdu stěží. Raději pak přijme někoho, kdo namáhá svůj mozek intenzivními šachovými partiemi.

Velké podrobnosti znamenají velkou nudu

Vynecháte-li seznam svých zálib, pravděpodobně ničemu neuškodíte. Přijde-li vám přesto lepší poreferovat o tom, co vás zajímá, snažte se přijít na něco související s vaší prací. V takovém případě se můžete i trochu rozepsat.

U ostatních zájmů striktně dodržujte pravidlo stručnosti. Nikoho nezajímá, že si čtete Vergilila v originále, pokud se zrovna nehlásíte na místo profesora antické literatury.

Pamatujte, že méně někdy znamená více. Personalistovi nic nebrání v tom, aby se na vaše zájmy doptal. Většinou i při takovéto doplňující otázce zkoumá vaše předpoklady pro danou pozici. Hlásíte-li se na místo manažera a ve volném čase koučujete děti ve fotbale, směle se k tomu přihlaste.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru