Smrt Elvise Presleyho jako promyšlená kamufláž. Jakou roli hrála v jeho smrti FBI?

Elvis Presley byl podle jedné z teorií zapleten do mafiánského vyšetřování FBI
Zobrazit fotogalerii (3)
 

Přesně před 44 lety zemřel král rokenrolu Elvis Presley. Jeho odkaz je v americké kultuře tak silný, že i dnes tisíce fanoušků věří, že je stále naživu a jeho smrt byla pouze fingovaná. Jeho náhrobek je však nekompromisní. U jeho jména najdete datum 16. srpna 1977. Čemu všemu jsou schopni Elvisovi fanoušci slepě důvěřovat? 

Afroameričané mají jasno. Elvis Presley vykradl to nejlepší z černošského gospelu, blues a country, aby přišel na scénu se svými typickými tanečními kreacemi, hlubokým hlasem, kytarou a jedním hitem za druhým. 

Americký herec a hlavně zpěvák Elvis Presley je bezesporu nejvýznamnější postavou amerického rock and rollu, překonal desítky rekordů v návštěvnosti koncertů, ale také v prodeji desek. Král je však už 44 let mrtev, tak tedy ať žije… Počkejte, konspirační teorie tvrdí něco jiného. Král ještě žije? 

Fešák na ústupu

Od rozvodu se ženou Priscillou to šlo s Elvisem strmě dolů. Opustila ho žena i s dcerou a k tomu se přidala nadváha, přehání to nejen s jídlem, ale také s prášky a možná i s drogami a alkoholem. Presley je už k nepoznání. Má jiný vzhled, jiný styl, ale stále vystupuje a plní stadiony a koncertní sály. Mezi lety 1969 až 1977 absolvuje neuvěřitelných 1 094 zcela vyprodaných koncertů. 

V úterý 16. srpna 1977 ho v koupelně jeho rozlehlého domu Graceland našla snoubenka Ginger Aldenová mrtvého údajně po srdečním infarktu. Mnozí spekulují, že šlo o předávkování. Proběhl pohřeb, z Gracelandu se stalo muzeum, což je druhým nejnavštěvovanějším domem v USA hned po Bílém domě, a začaly se rodit konspirační teorie jako houby po dešti. 

Elvis žije!

Asi nejodvážnější teorie hovoří o tom, že byl Elvis zapleten do mafiánského spiknutí, které vyšetřovala FBI. Musel tak fingoval svou smrt, aby unikl ohrožení a v současnosti dožívá na důchod pod jinou identitou a v jiné zemi. 

Nejčastější varianta je celkem prostá. Enormní pozornost s sláva už byla královi rock and rollu na obtíž, a tak se rozhodl uklidit do ústraní. Jak jinak si zařídit klid, než se prohlásit za mrtvolu. V den úmrtí Elvise totiž údajně letěl z Memphisu podobně vypadající muž letadlem. Že by Elvis? Navíc na náhrobku je zkomolenina jeho prostředního jména, což má být záměrná chyba, jež fanouškům naznačuje, že Elvis stále žije. 

Elvis se však několikrát za svůj život po životě prozradil. Dle několika zatvrzelých konspirátorů byl nafocen během svých 82. narozenin v Gracelandu, jak si povídá s ochrankou a nosí plnovous. Někteří ho dokonce našli v letištní scéně filmu Sám doma. 

Teorií je mnoho, pravdy na nich je však velmi málo. Kdo Elvise znal, většinou má o jeho smrti jasno. Jedna věc je ale jistá. Elvis Presley je hudebně a umělecky nesmrtelný. 

Zdroj: Český rozhlas, TIME.com

KAM DÁL: Legendární film, který vznikl po srdečním infarktu. Louis de Funes musel dodržovat přísnou dietu


Hobby