Smrt dítěte: Sára Affašová trpí, stejnou tragédii prožili i Kočendová, Žilková se Stropnickým nebo hitmaker Michal David

Natálie Kočendová teď hledá lásku v reality show Love Island
  |   osobnost

Největší tragédií je přežít vlastní dítě. Své o tom ví Sára Affašová, která před pár dny oznámila, že potomek, kterého čekala s Martinem Donutilem, synem známého herce Miroslava Donutila, zemřel. Ztráty, jež bolí celý život, si prožilo i mnoho českých a světových celebrit. Kdo jde životem s krutým šrámem na duši? 

„Ze 17. na 18. v noci jsem přestala cítit pohyby miminka, přestalo mu tlouct srdíčko. Den před oficiálním termínem porodu, 18.10. večer, jsem po vyvolávání nakonec přirozenou cestou porodila našeho přenádhernýho syna Matyáše Donutila, 3130 g, 50 cm. Bez dušičky. Matyáš byl do poslední chvíle naprosto zdravej. Nikdo neví, co se mohlo stát,“ šokovala Sára veřejnost. Pod svým příspěvkem na sociálních sítích vypnula komentáře a poprosila veřejnost, aby je nikdo nekontaktoval.

John Travolta, Keanu Reeves i Mike Tyson

Ztrátu, která se nikdy nezahojí, zažily i další české a světové celebrity. Mezi ně patří hvězda Pomády John Travolta, který přišel o syna Jetta v roce 2009, bylo mu 16 let. Zemřel po těžkém záchvatu, byl autistický. Podobnou ztrátu si ve svém srdci nese také představitel Ramba Sylvester Stallone, jeho synovi bylo 36 let. Keanu Reeves se v roce 1998 se svou tehdejší partnerkou Jennifer Syme těšil na narození jejich prvního společného potomka. Bohužel, i jeho osud si pro něj přichystal neštěstí. Miminko se narodilo v osmém měsíci těhotenství mrtvé. Tragédii jeho partnerka neustála a o tři roky později spáchala sebevraždu.

V roce 20009 zemřela tragicky čtyřletá dcera boxera Mikea Tysona. Omotala si kolem krku provaz, který visel z cvičícího náčiní. Americký komik Bill Cosby přišel rovněž o svého jediného syna, ve věku 27 let byl zastřelen. V roce 2018 mu na zdravotní komplikace ve věku 44 let zemřela také dcera Ensa.

Sára Affašová není jediná, ztrátu prožili i další

Mezi českými celebritami se těžké životní situaci musela postavit například Veronika Žilková, která oplakala s bývalým manželem Martinem Stropnickým syna Melichara. Ten se narodil s brániční kýlou, svůj boj v 8 měsících prohrál. O dceru přišel také Michal David, kterému Michaela zemřela v 9 letech na leukémii. Známá je smrt Klárky, dcery Venduly Pizingerové a zesnulého skladatele Karla Svobody, která odešla rovněž na leukémii, a to ve svých 5 letech. Její smrt zavdala vzniku nadačního fondu Kapka naděje, jež funguje pod taktovkou Venduly úspěšně dodnes.

Účastnice Love Islandu Natálie Kočendová si užívá blažené chvíle na slunných Kanárských ostrovech, smrt dítěte má ale za sebou také. Kráska přišla o dítě nečekaně v září 2020. Otěhotněla se svým tehdejším partnerem, později snoubencem, Lukášem Vlačuhou, známým jako Laky Royal. Vztah dvojici ale nevydržel.

Hokejista David Pastrňák se v loňském roce musel vypořádat se smrtí svého prvorozeného syna Vigga. Zemřel šest dní po porodu. 

Zdroj: Instagram, extra.cz, supermamy.maminka.cz

KAM DÁL: Marek Lambora v nejžhavějším klipu podzimu: S růžovou zpěvačkou předvedli vášeň i chtíč.