Monika (36): Závistivá sestra práskla moji nevěru. Manžel mi to vrátil stonásobně, choval se jako zvíře

Rána do srdce přišla od vlastní sestry
  |   povídka

Měla spokojenou rodinu a manžela. Obyčejné a má to každý? Možná, ale Monice to záviděla její vlastní sestra, která nebyla schopná udržet si fungující vztah. „Zřejmě chtěla srovnat stav,“ usmívá se dnes hořce Monika, když se ohlíží do minulosti. Stačil jeden úlet, aby měla zničený zbytek života.

Jeden závistivý člověk a něco, co roky budujete, se může během okamžiku rozplynout jako pára nad hrncem. Když je to navíc rodinný příslušník, který by vám měl být možná ze všech nejbližší, bolí to o to více. Monika měla pohodový život bez větších afér nebo problémů. Až do onoho osudného odpoledne.

Vytáhla na světlo něco, co neměla

Alkohol rozvazuje jazyky. Občas to pak udělá velkou neplechu. „Trošku jsme se picli a začali vyprávět historky z minulosti. Nešlo o nic neobvyklého, často jsme se scházeli ve třech. Tedy já, sestra a manžel. Tentokrát se to ale zvrtlo,“ vzpomíná Monika.

Když si Kamila vzala slovo, hovořila nejprve o sobě. Pak ale zabrousila na hodně tenký led. „Začala vyprávět o naší společné dovolené v Egyptě. Byly jsme tam před dvanácti lety. A nechovaly jsme se úplně svatě. Manžel se to nikdy neměl dozvědět.“

Já si užívala, sestra nic

Kamila se nezastavila včas ani přes varovné pohledy a kopání pod stolem. „Muselo to z ní ven. Záviděla mi, že mám fungující rodinu a ji každý chlap odkopne. Nakonec, bylo tomu tak i v tom Egyptě. Já se tam vyspala se dvěma místními, zatímco ona nesbalila nikoho,“ šokovala upřímností Monika.

V ještě větším šoku byl však její manžel. Do té doby si myslel, že má doma věrnou ženu, které může stoprocentně věřit. To bylo najednou pryč. „Napřed se nadechl, že něco řekne. Pak ale beze slova vstal, sbalil si pár věcí a odešel.“

Vrátil jí to mnohonásobně

Moniky manžel se vrátil po téměř týdnu. Řekl jí, že si teď jsou kvit, že bolest, kterou způsobila ona jemu, jí vrátil mnohonásobně. Chvíli nechápala, pak jí to ale začalo docházet. „Za několik dní mi sdělil, že byl v několika bordelech a měl sex s deseti ženami. A začal mi popisovat detaily, jak to s nimi dělal, jak vypadaly a tak dále,“ vypráví Monika.

Ani ona mu na to neměla sílu cokoli říkat. Několik měsíců žili odděleně, pak se k sobě vrátili. Ale nikdy už to nebylo takové jako dřív. A není se čemu divit, že i dýchánky ve třech se už nikdy nekonaly.

(V příběhu je na žádost čtenářky změněno jméno, fotka u článku je pouze ilustrační.)

KAM DÁL: Katka (54): Minulost si mě našla po mnoha letech. Se synem je to jinak, než si manžel myslí.


Životní styl

Zdraví

V obraze