Proč psi čichají lidem k rozkroku? Lékař přichází s vysvětlením, ze kterého asi nebudeme mít radost

Jak se tváříte, když přiběhne pes a zaboří vám čumák do...?
 

Zajímalo vás někdy, proč vám pes neustále čichá k rozkroku? Podle Dr. Karan Raje na tom není nic tajemného. Ve videu zveřejněném na TikToku podle něj musíme daleko do minulosti, kdy si prý naši předkové dělali vzájemně to samé. Ne, že by to psi okoukali, ale jejich důvod je dnes podle lékaře podobný.

Doktor Raj pracuje ve všeobecné nemocnici ve městě Frimley poblíž Camberley ve Velké Británii. Jeho kanál na TikToku sleduje mnoho lidí přesto, že lékař většinou přichází s ne úplně obvyklými teoriemi. Jednou z nich je právě i důvod, proč psi čichají lidem k rozkrokům. Toto video během chvíle vidělo téměř milion zvědavců.

Pes pozná, kdo jste

Lékař tvrdí, že psi se čicháním k rozkroku o člověku dozvědí spoustu zajímavých věcí. Včetně toho, kdy měli sex. „Psi mají orgán používaný k detekci feromonů, který se nazývá Vomeronasální. My ho máme také, ale už v takové bodu degenerace, že nefunguje,“ uvádí Karan Raj.

Podle něj máme v podpaží a slabinách spoustu apokrinních neboli aromatických žláz a ty nesou informace o věku, pohlaví, náladě, zda má žena právě menstruaci a tak dále. Pro psa tedy ideální místo na pátrání. „Pes se tak snaží poznat, s kým má tu čest a jestli se mu dotyčná osoba líbí.“

 

@dr.karanr

Reply to @mr.colitiscrohns pooch ##schoolwithdrkaran ##learnontiktok ##romance ##dog

♬ Up Beat (Married Life) - Kenyi

 

Vždycky se dost stydím

Pravdou je, že ať je Rajova teorie šílená, nebo ne, lidé mu většinou v komentářích dávají za pravdu a přiznávají, že takové očichávání je většinou hodně trapné. „Pes mého souseda mi pokaždé zajede hlavou pod šaty. Volají na něj, ať toho nechá, já vždy odpovídám, že to není problém. Dost se u toho stydím,“ tvrdí jeden z komentářů.

Jen tak mimochodem, pokud se chcete dozvědět, jaká je ideální délka spánku nebo kdy je nejlepší čas na zavření oken, kanál doktora Raje je pro vás správným místem. Jen to pro jistotu berte trochu s rezervou.

KAM DÁL: Pes obešel koronavirová pravidla, jinak by asi nepřežil. Ukazuje to, jak jsou některá opatření nesmyslná.