Dětský pudr můžete použít jako suchý šampon, pomůže ale i s nepříjemným zápachem nohou

Dětský pudr vám pomůže i s nepříjemně zapáchající obuví
  |   zajímavost

Dětský pudr můžeme najít téměř v každé domácnosti, jeho použití totiž rozhodně není limitované pouze na naše ratolesti. Může nám pomoci s celou řadou běžných problémů, se kterými si často nevíme rady, patří mezi ně mimo jiné i skvrny od oleje, zápach nohou, ale i plíseň.

Mít doma alespoň jedno balení dětského pudru se rozhodně vyplatí. To, že vám pomůže s celou řadou problémů, je celkem známá věc, řada lidí ale stále neví o všech způsobech, jak vám dětský pudr může ulehčit život.

Suchý šampon

Jedním z těch nejoblíbenějších použití tohoto bílého prášku je oživení účesu, jak prozrazuje Good Housekeeping.

Každému z nás už se někdy stalo, že jsme si zkrátka nestihli umýt vlasy v momentě, kdy už jsme to opravdu nutně potřebovali. Pokud máte doma dětský pudr, není dokonce ani v této prekérní situaci důvod k panice, stačí totiž vetřít malé množství dětského pudru přímo ke konečkům vlasů a jste zachráněni. Tento typ pudru totiž dokáže absorbovat přebytečnou mastnotu z vašich vlasů a zároveň vám dodá objem, co víc si přát.

Zacuchaný řetízek

Pokud se vám nějakou nešťastnou náhodou podařilo si zamotat řetízek tak, že se vám už několik desítek minut nedaří ho uvést do původního stavu, nezoufejte. Poprašte váš šperk trochou dětského pudru a zkuste štěstí znovu.

S největší pravděpodobností poté řetízek rozmotáte do minuty, v extrémních případech si vezměte na pomoc špendlík.

Starý nábytek

Starožitný nebo zkrátka jen starší nábytek je ideální pravidelně větrat, v opačném případě mohou šuplíky a oblečení, které je v nich uskladněné, nepříjemně zapáchat. Dokonce i s tímto problémem vám může pomoci dětský pudr.

Ideální je nasypat trochu dětského pudru do jednotlivých šuplíků (pod vložku), absorbuje totiž všechny nepříjemné pachy a zanechá váš nábytek i vše, co je v něm uskladněno, příjemně svěží.

Plíseň na knihách

Řada z nás v podzimních a zimních měsících bojuje s plísní na stěnách, kolem oken a dalších místech v našem bytě či domě. Většina lidí ale zapomíná na to, že plísně mohou vzít útokem mimo jiné i naši knihovnu.

Pokud tedy doma máte police plné knížek a zároveň problém s vysokou vlhkostí, která růstu plísní svědčí, mějte se na pozoru. Ideální je nechat knihy, které skladujete ve vlhkém prostředí, pořádně proschnout a poté mezi jednotlivé stránky poprášit dětský pudr.

Nakonec už jen stačí postavit knihy na zem či poličky na stojato a nechat dětský pudr několik hodin působit. Poté už jen opatrně zbytek pudru z jednotlivých stránek knih odstraníte a máte po problému.

Rukavice na mytí nádobí

S dětským pudrem už se nikdy nemusíte pouštět do boje se svými rukavicemi na mytí nádobí. Někdy nám zkrátka trvá si je nasadit mnohem déle, než s nimi umýt nádobí. Časům, kdy jste se do vašich gumových rukavic soukali po milimetrech, je ale konec.

Postačí jen jejich vnitřní stranu lehce poprášit dětským pudrem a nasadíte je lehčeji než palčáky.

Zapáchající boty

Pokud vaše boty nepříjemně zapáchají, stačí jejich vnitřek pouze lehce poprášit dětským pudrem, nechat ho v obuvi působit přes noc a poté ho důkladně vyklepat ven.

Ideální je také si dětským pudrem poprášit chodidla a prostory mezi prsty na noze, abyste předešli jejich pocení a nepříjemnému odéru.

Zdroj: Good HousekeepingReaders Digest

KAM DÁL: S odolnými skvrnami na mikrovlnce vám pomůže citronová šťáva.


Zdraví a styl