Hubnutí v zimních měsících: Pomůže vám přidání několika potravin do vašeho jídelníčku

S hubnutím nám může pomoci mimo jiné i pískavice řecké seno
  |   zajímavost

Řada z nás se snaží zbavit přebytečných kil, v zimě to ale může být o něco těžší než v letních měsících. V zimě nás zkrátka chladné počasí od běhu či procházky v nedalekém parku odrazuje, naštěstí nám se ztrátou hmotnosti může pomoci mimo jiné i několik běžných potravin.

Zimní měsíce pro nás mohou znamenat nejen méně pohybu, ale také větší kalorický příjem. Lidé totiž mají v zimních měsících tendenci konzumovat větší množství kalorií, jak dokazují studie. Zimní měsíce jsou zkrátka spojeny s určitými biologickými změnami, které mohou mít vliv na naše stravovací zvyky.

Tyto změny totiž stimulují hlad a chuť na potraviny s vyšším obsahem kalorií, jak na svém webu uvádí Everyday Health. To poté může vést ke konzumaci vyššího množství kalorií a následně i přibírání na váze.

Naštěstí ale existují potraviny, které vám mohou pomoci přibírání na váze předejít.

Mrkev

Tato oblíbená zelenina obsahuje obrovské množství vlákniny, která nám může pomoci se shozením přebytečných kil.

Vláknina se totiž v našem těle rozkládá mnohem déle než ostatní látky. Potraviny, které obsahují vyšší množství vlákniny, nás zasytí na delší čas, jak na svém webu uvádí NDTV.

Mrkev navíc obsahuje velmi malé množství kalorií. Ideální je přidat ji do polévek, salátů nebo si ji vychutnat s krémovým hummusem.

Pískavice řecké seno

Tato semena zvyšují v našem těle sekreci inzulínu a pomáhají nám tak s regulací hladiny cukru v krvi, jak dokazují studie.

Mimo jiné také zrychlují náš metabolismus a zároveň tak zvyšují počet spálených kalorií v klidovém stavu. Pomohou také při trávicích a žaludečních problémech. Ideální je si z těchto semínek připravit čaj.

Červená řepa

Tato lahodná zelenina, která je ideální ingrediencí do salátů, je stejně jako mrkev nabitá vlákninou, 100 g červené řepy navíc obsahuje pouze 43 kalorií, 10 g sacharidů a pouhých 0,2 g tuku. Mimo hned několika druhů lahodných salátů si z červené řepy můžete připravit také lahodnou šťávu, nejdříve se ale ujistěte, že je čerstvá a zralá, abyste z tohoto druhu zeleniny mohli vytěžit maximum.

Zdroj: Everyday HealthNDTV

KAM DÁL: Banány mají celou řadu zdravotních benefitů: Připravte si z nich lahodné lívance.