Zlaté mléko: Lahodný nápoj, který pomůže i s bolestí kloubů. Připravte si ho s Lucií Benešovou

Zlaté mléko vám pomůže mimo jiné i s posílením imunity
  |   zajímavost

Tento indický nápoj je populárním přírodním lékem už celá desetiletí. Pomůže vám mimo jiné i s posílením imunity nebo s odvrácením nemoci, navíc skvěle chutná. Připravit si ho můžete jednoduše do několika málo minut.

Tou nejdůležitější ingrediencí, kterou budete k přípravě tohoto nápoje potřebovat, je kurkuma, která mu propůjčuje jeho zlatavou barvu. Toto koření obsahuje aktivní látku zvanou kurkumin, která má silné antioxidační účinky, jak dokazují studie. Kurkuma se používá k léčbě chorob, infekcí a k prevenci jejich vzniku již po staletí.

K přípravě zlatého mléka budete potřebovat mimo jiné také zázvor a skořici. Tyto ingredience propůjčí tomuto horkému nápoje protizánětlivé účinky, které mohou ulevit i těm, kteří trpí bolestí kloubů, jak dokazují výzkumy.

Popíjením zlatého mléka ale můžete také podpořit správnou činnost vašeho mozku a zlepšit svou paměť, jak dokazují studie.

Jak na přípravu zlatého mléka

Lahodnému zlatavému nápoji, který se perfektně hodí do chladných podzimních dnů, propadla i herečka Lucie Benešová. Dokonce se svými sledujícími na sociální síti Instagram sdílela postup na jeho přípravu.

Potřebujete:

  • skořici
  • zázvor
  • máslo
  • kurkumu
  • mléko
  • pepř
  • med

Postup

Postup pro přípravu nápoje, který Lucie Benešová v příspěvku na svém online profilu názorně předvedla, vám zabere jen několik minut a zvládne ho opravdu každý.

  1. Nejdříve stačí mléko dle vašeho výběru nalít (může se jednat o klasické kravské mléko i jeho rostlinné varianty) do kastrůlku a dostatečně ho prohřát.
  2. Dále do mléka nasypte veškeré potřebné koření i s máslem a směs dobře promíchejte. V momentě, kdy se vaše zlaté mléko začne vařit, ho sundejte z plotýnky a nechte lehce vychladnout.
  3. Nakonec můžete do stále teplé směsi přidat skořici a osladit ji čajovou lžičkou medu.

Zlaté mléko vám tak nezabere více času na přípravu než váš ranní šálek kávy nebo obyčejný čaj. Navíc si na něm pochutná celá rodina, zvláště v sychravém podzimním počasí, kdy vás tento nápoj navíc krásně zahřeje.

Zdroj: Healthline, National Library of Medicine

KAM DÁL: Jak žít déle? Nejlevnější potraviny, které vám pomohou dosáhnout vyššího věku.