Další pozorování UFO: Záhadolog Vašíček vysvětluje, zda je důvod k panice a jak je to opravdu s bytostmi z nebes

Takže, co to je? V každém případě je jisté, že americká armáda se hrozbou UFO dlouhodobě zabývá
Zobrazit fotogalerii (3)
 

Panika a obavy o státní bezpečnost. To shrnuje události posledních dní za velkou louží. Američtí politici se bojí útoku ufonů, kteří tam prý byli zpozorováni. Podle mnohých to však není nic nového, "návštěvníci z jiných planet" tu prý byli dávno před námi. V každém případě není vyloučené, že se tentokrát  opravdu jednalo o inteligentně řízený výtvor, prozradil pro Čtidoma.cz český záhadolog Arnošt Vašíček.

Skupina vysoce postavených amerických politiků podle listu The Guardian varovala, že UFO představuje hrozbu pro bezpečnost celého státu. Rozhlásili to poté, co získali podle nich důvěrné informace o dalším neidefintikovatelném létajícím objektu.

Americká armáda už nepoužívá výraz UFO. Raději má UAP (neidentifikovatelný vzdušný fenomén).

Panika

Někteří členové amerického kongresu již byli obeznámeni s tajným reportem z Pentagonu, jehož zveřejnění je naplánované až na 25. června. Někteří z nich byli z nových zjištění značně znepokojeni.

Tim Burchett, republikánský kongresman z Tenesee, se pro The Guardian k situaci vyjádřil následovně: „Je jasné, že se něco děje, něco, co nemůžeme zvládnout.“

Český záhadolog Arnošt Vašíček ale nevidí důvod k panice. „Že se na obloze objevuje něco, co si nedovedeme vysvětlit, není novinkou. Pořádně rušno bylo na obloze i ve středověku,“ vyjádřil se k aktuálnímu dění pro Čtidoma.cz.

UFO v Americe

Tento rok v dubnu na veřejnost uniklo video od námořnictva, které ukazuje létající objekty ve tvaru trojúhelníku. V květnu se na veřejnost dostalo armádní video zachycující oválný létající objekt nedaleko amerického San Diega.

Přepis konverzace pilotů stíhaček americké armády, kteří viděli UFO (zveřejnil list New York Times):

Pilot 1: Ty vole, to není dron!
Pilot 2: Je jich tam celá letka, koukej na radar.
Pilot 1: Ježiši!
Pilot 2: Letí to proti větru, západní vítr dvě stě dvacet kilometrů v hodině.
Pilot 1: Sleduj to, vole!

V minulých letech zveřejnila americká vláda dokonce hned několik videí, na kterých bylo možné rozpoznat neidentifikovatelné vzdušné jevy (UAP) - tento pojem ufologové momentálně preferují. V roce 2004 bylo například zveřejněno video ze stíhačky, které zachytilo obdélníkový objekt, jak prolétá okolo San Diega, které je mezi ufony očividně velmi oblíbené.

Ufoni středověku

Podle Vašíčka ale záznamy o ufonech sahají mnohem hlouběji do historie, než bychom si mohli myslet. „Posvátné texty starověkých civilizací, legendy a pověsti vyprávějí o pozorování neznámých vzdušných plavidel. Dochovaly se stovky maleb a sošek bytostí z nebes. Některé nosí oděv připomínající skafandr, jiné mají v rukou jakési technické zařízení,“ konstatoval.

Doplnil, že v současnosti se nejvíce "létajících talířů" objevuje především tam, kde došlo k nějaké obrovské katastrofě. „Ať už to byl výbuch jaderné elektrárny v Černobylu, nebo havárie v japonské Fukušimě, popřípadě ničivá zemětřesení, nebo válečné konflikty. To nás vede k domněnce, že to záhadné cosi tam nahoře není neznámý přírodní jev, ale umělý, inteligentně řízený výtvor,“ dodal pro Čtidoma.cz Arnošt Vašíček.

KAM DÁL: Unikli spravedlnosti: Nejhledanější nacisti, kteří se dožili požehnaného věku v klidu a bezpečí