Skotský pedofil Peter Tobin zemřel připoutaný k posteli. Svá tajemství si vzal do hrobu, tělo oběti ukryl v kostele

Své oběti si Rigo vybíral také podle toho, kde bydlí
Foto: Depositphotos
Své oběti si Rigo vybíral také podle toho, kde bydlí
zajímavost

Odsouzený vrah a sexuální delikvent Peter Britton Tobin zemřel 8. října 2022 ve skotském Edinburghu. Ve vězení si odpykával trest za tři vraždy spáchané v letech 1991 až 2006. Policie se ale domnívá, že vražd bylo pravděpodobně mnohem víc. 

reklama

Už v roce 1993 si odseděl deset let za znásilnění, výtržnictví a napadení dvou nezletilých dívek, propuštěn byl v roce 2004. Už tři roky poté byl znovu odsouzen, tentokrát opět za znásilnění a vraždu mladé dívky Angeliky. Nejdříve ji znásilnil a poté ubodal. Zaživa ji pohřbil ve sklepeních kostela, kde ji o pár dní později našli vyšetřovatelé. Tobin, tehdy už recidivista, byl okamžitě označen za podezřelého.

Mohl být sériovým vrahem - nebo se jen chlubil?

Pozůstatky dvou teenagerů, kteří se ztratili už v roce 1991, se následně našly v jeho bývalém domě v Kentu. Za vraždu Vicky Hamiltonové a Dinah McNicolové dostal doživotí bez možnosti podmíněného propuštění.

Psychologem byl označen za psychopata. Někteří se domnívali, že právě on byl mohl být „Bible John“, což je neidentifikovaný sériový vrah, který zavraždil tři mladé ženy v letech 1968–1969 ve skotském Glasgow. Peter Tobin je narozený 1946. Ve vězení měl prohlašovat, že zabil 48 lidí. 

Manželky od něj utíkaly

Nestandardní chování vykazoval už v raném dětství, kdy byl poslán do polepšovny. Měl za svůj život tři manželky, všechny ale tvrdí, že je fyzicky napadal. Jeho první ženě bylo 17 let a jmenovala se Margaret Louise Robertson Mountney, byla úřednicí. Rozvedla se s ním ale už za dva roky od svatby. S druhou ženou, zdravotní sestrou Sylvií Jefferies, měl syna a dceru.

Narozená holčička ale zemřela krátce po narození a po čtyřech letech Sylvie se synem odešla. Z manželství s Cathy Wilson vzešel syn, opustila ho ale rok po svatbě. Můžeme se jen domnívat, jaké krutosti ženy zažívaly a čeho všeho mohly být děti svědkem. Všechny totiž vypověděly, že na začátku jejich vztahu byl šarmantní a okouzlující, později se ale změnil v násilnického sadistu.

Operace Anagram

V roce 2006 započala poté operace Anagram, která měla za úkol prověřit další možné Tobinovy vraždy a jeho život. Někteří se domnívali, že je sériovým vrahem, který by mohl být odpovědí na některé nevyřešené případy.

V červenci 2010 bylo vyšetřování zúženo na devět potenciálních vražd a zmizení, o rok později bylo ale ukončeno, protože se nepodařilo žádné další oběti identifikovat. E-mailová adresa pro případně tipy ale zůstala aktivní. O víkendu Tobin zemřel. Trpěl rakovinou a odmítal potravu.

Zdroj: wikipedia.org, blesk.cz, dailymail.com, bbc.com

KAM DÁL: Robert Urban končí kvůli Evě Burešové v seriálu ZOO, padla poslední klapka. Teď si zahraje moderátora.

reklama
#krimi #vrah #smrt #vražda #násilí #pedofil

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

reklama
Máte zajímavou informaci? Chcete spolupracovat?
Kontaktujte šéfredaktora Martina Chalupu: chalupa@ctidoma.cz

© Centa, a.s.
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu společnosti Centa,a.s. je zakázáno. Čtenář svým přihlášením do jakékoli soutěže na našem webu dává souhlas s tím, že v případě, že se stane výhercem této soutěže, může být jeho jméno na webu publikováno. Centa, a.s. využívala licenci ČTK a využívá fotografie z Depositphotos.