Bojíte se cestování ve skupinách: Vsaďte na single zážitky

25.08.2020 - 10:00  

Jedinci žijící samostatně mají podle psychologů větší potřebu poznávat nové trendy. Mnozí se také bojí cestovat ve skupinách, protože je možnost nákazy koronavirem vyšší, tak dávají přednost single zážitkům. Dovolená o samotě navíc přispívá k rychlejší psychické regeneraci i efektivnějšímu utříbení myšlenek. Nečekejte tedy, než nám zase zavřou hranice, a vyrazte za dobrodružstvím, dokud to jde.

Podle průzkumů tvoří jedinci v produktivním věku, kteří žijí sami, až osm procent populace. Do této skupiny spadají především lidé s potřebou vlastní nezávislosti, kterým tento způsob života přináší v mnoha směrech výhody. Většinou si pochvalují svobodu a s ní spojenou menší míru stresu při volnočasovém rozhodování. Nemusejí se nikomu přizpůsobovat, jsou vedeni pouze svými potřebami.

Sigle lidé chtějí cestovat

Takzvaní singles jsou též více otevření novým výzvám a zážitkům. Z hlediska hodnot a životního stylu u nich nacházíme větší potřebu poznávat a žít novými trendy, což se projevuje například ve světě módy a stravování.

Dle Asociace českých cestovních kanceláří a agentur sdružující více jak 250 subjektů z cestovního ruchu se na dovolenou do zahraničí vydávají single lidé stále častěji. Trend sólo dovolených je v posledních letech viditelněji na vzestupu nejen na českém trhu, ale i v rámci Evropy. Za růstem počtu těchto cest stojí několik faktorů, mezi nimiž lze uvést například stále snazší orientaci během cest díky jednoduše dostupným cestovním aplikacím společně s rozšiřujícím se Wi-Fi pokrytím. 

Relaxace a sebepoznání

Cestování o samotě může být velmi prospěšné pro relaxaci a sebepoznání. Pokud je někdo na dovolené sám, není svázán téměř žádnými povinnostmi. Stačí většinou pár dnů na srovnání myšlenek. Dovolená o samotě vytváří ideální prostor pro meditativní nebo životní odstup od svých každodenních problémů. Cestovatelé rovněž velmi často tyto cesty využívají k navazování nových kontaktů či přátelství a poznávání nových lidí. 

Oblíbené destinace

Nejčastěji míří singles cestovatelé do Egypta, Tuniska, Řecka a Itálie a preferují především pobyty na osm dní se stravováním all inclusive. Nemusí se vždy jednat o osoby, které doma nemají partnera či partnerku. Někteří lidé prostě rádi vycestují na dovolenou sami načerpat nové síly. Vyhlášeným místem pro singles je také španělská Ibiza. Ta nenabízí jen příjemné středomořské klima, panenskou přírodu či nádherné písečné pláže, ale častým důvodem návštěvy jsou i největší diskotéky v Evropě. Díky nim na ostrov zamíří každoročně tisíce převážně mladších lidí s cílem užít si zábavu a seznámit se. Momentálně jsou však všechny bary a kluby na tomto párty ostrově kvůli pandemii koronaviru uzavřeny. 

Zaoceánská loď

Vhodnou dovolenou pak může být pro singles plavba na zaoceánské lodi. Je to druh dovolené, která kombinuje pobyt u moře s návštěvou mnoha měst a zajímavých míst ruku v ruce s pohodlím a nespočtem druhů aktivit, jež poskytuje samotná loď. Tyto lodě cestujícím nabízejí několik typů restaurací a barů, kino, kasino, posilovnu, saunu, masážní a kosmetické salóny, obchody a mnoho dalšího.

Dodržujte bezpečnostní pravidla

Věřme tedy, že se sitauce ustálí a my budeme moci opět volně cestovat a poznávat svět. Nyní samozřejmě na cestách dodržujte bezpečností opatření, hygienu a podmínky pro vstup do země, které má každá země jiné. Riskovat se nyní opravdu nevyplácí.

KAM DÁL: Fenomén Okresní přebor. Fotbalové filmy a seriály, které leží ve stínu Pepíka Hnátka


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru