Domácí postřik na plevel: Zbavte se nežádoucích rostlin snadno a rychle

Plevelu mezi štěrkem se dá snadno zabránit propustnou tkaninou
 

Plevel může na naší zahradě vyrašit naprosto kdekoliv. Uprostřed záhonku i v té nejmenší štěrbině mezi dlaždicemi. Už vás nebaví trávit hodiny jeho vytrháváním? Připravili jsme si pro vás recept na domácí postřik, který plevel lehce zlikviduje. Stačí vám k tomu jen 3 ingredience.

Na našich zahradách může vyrašit celá řada plevelů. Pampelišky, sedmikrásky, bodláky a další však v jinak krásně upravené zahradě zkrátka nejsou vítané.

Plevelu se většina z nás zbavuje tak, že ho prostě vytrhne. To může být nejen zdlouhavé a vyčerpávající, ale také nekonečné. Neztrácejte svůj čas a zbavte se plevelu lehce a levně!

Nejhorší na plevelu je, že nikdy nevíte, kde ho čekat. Může vyrůst zkrátka kdekoliv! Ať už se jedná o miniaturní štěrbinu mezi dlaždicemi, nebo o malý prostor mezi jednotlivými kamínky ve štěrku, plevel se tam může lehce objevit.

Máme pro vás ale dobrou zprávu! S plevelem lze skoncovat mnohem lehčeji, než si myslíte.

Recept na domácí postřik

Stačí vám pouze 3 ingredience a můžete si vyrobit domácí a zároveň účinný potřik na plevel.

Tento postřik je vhodný na ty prostory, u kterých se nenacházejí žádné jiné rostliny. Je tak skvělý především na odolný plevel ve štěrku a mezi dlažicemi. 

Budete potřebovat:

  • Sůl
  • Vodu
  • Prostředek na mytí nádobí
  • Stříkací láhev

Jak na to

Nejprve smíchejte sůl a vodu. Na dva litry vody budete potřebovat zhruba 1 kg soli.

Jakmile smícháte sůl s vodou, přidejte prostředek na mytí nádobí, nezapomeňte ho přidat jako poslední, jinak vám směs napění. Nalijte směs do rozprašovače a poté s ní bohatě posprejujte vybranou oblast. Sůl plevel dehydratuje a zlikviduje ho a mycí prostředek zase zajistí, že se postřik na plevel přichytí.

Prevence plevelu ve štěrku

Štěrk je sice ideální materiál pro příjezdovou cestu nebo i jako dekorativní prvek na skalku či zahradu, ale plevel může jeho estetický dojem lehce zkazit. Proto je nutné zajistit, aby se do něj žádné nevítané rostliny už nevrátily.

Poté, co postřikem zlikvidujete všechen plevel ve štěrku, je nutné podstoupit pár preventivních kroků.

Pořiďte si v zahradnictví propustnou tkaninu a tu položte pod štěrk. Tkanina tak umožní dešťové vodě se vsáknout do země, ale plevel se přes ni na světlo světa nedostane.

Zdroj: Express

KAM DÁL: Káva snižuje riziko rakoviny a dalších nemocí. Kolik šálků bychom měli vypít?