Grilovací sezóna v plném proudu: Jak vyčistit gril snadno a rychle tak, aby byl jako nový

K vyčištění grilu postačí obyčejná černá káva
Zobrazit fotogalerii (5)
 

Grilovačky jsou sice velká zábava, ale také námaha, která hostitele čeká před i po akci. O přípravách na grilování toho bylo řečeno už mnoho. Dnes se v našem grilovacím speciálu podíváme na to, jak docílit toho, aby byl váš gril po používání zase brzy čistý a připravený na příště.

Gril je třeba uklízet hned po grilování a nečekat na druhý den, kdy vám spáleniny na mřížce zaschnou a práci si prodloužíte. I když byste se raději viděli se skleničkou dobrého vína sedět s plným břichem a odpočívat, překonejte se.

Důkladnost se vyplácí

Nejprve vyhoďte připálené zbytky jídla, starý tuk a popel. Následně vyčistěte gril zvenku i zevnitř. Nezapomeňte ho dobře otřít, abyste se vyhnuli korozi. Buďte pečliví a opatrní, při dalším grilování se vám to vrátí. Nechcete přece jíst steaky se zbytky chemických čističů či nečistot.

Základní pomocníci

Nečistoty z roštu nejlépe dostanete pryč za pomoci speciálního kartáčku na čištění grilu s tvrdými štětinami. Je to pomocník, kterého dozajista oceníte. Díky němu odstraníte zbytky připáleného jídla a ostatní nečistoty raz dva.

Speciální prostředky

Pokud je gril hodně špinavý, nebojte se použít prostředky určené k čištění grilů a krbů. Ty efektivně odstraňují mastnotu a připáleniny. Dodržujte však vždy pečlivě návod a dbejte na to, aby se vaše děti v době čištění chemickými prostředky ke grilu nepřibližovaly.

Babské rady na údržbu grilu

Nezoufejte však, pokud podobné přípravky nemáte, bohatě postačí smíchat jedlou sodu s peroxidem vodíku, čímž získáte pastu na čištění. Sodu lze také smíchat s teplou vodou a trochou soli. Stejně účinná je i kávová sedlina. Houbičkou ji naneste na vychladlý rošt, nechte působit a poté smyjte teplou vodou. Čerstvě uvařenou kávu lze také na mřížku vylít, nečistoty pak půjdou snadno dolů. Posledním trikem je kulička z alobalu, díky níž dostanete z mřížky každou nečistotu jako mávnutím kouzelného proutku.

KAM DÁL: Velké porovnání grilů. Který je pro vás ten pravý?


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru