Jak zalévat květiny, když jste na dovolené? Potřebujete k tomu jen prázdné lahve a provázek

Své květiny můžete uchránit před uschnutím třeba i jen prázdnou lahví od vína!
 

Už nemusíte prosit sousedy, aby vám zalévali zahradu. Máme pro vás totiž skvělé tipy, můžete vesele odjet na dovolenou a o více se nestarat. Vaše květiny se budou mít stejně dobře, jako kdybyste se o ně celou dobu starali. Opravdu to jde.

Zalévání rostlin je nezbytné pro udržení zdravě vypadající zelené zahrady. To je jasné. Je ale také potřeba udržet správnou rovnováhu mezi zalitím a přelitím. To je samozřejmě ještě obtížnější, když nejste doma. Pokud vyrazíte na týden do Chorvatska, tak zkrátka nemůžete celou zahradu přelít a doufat, že jí to vydrží, než se vrátíte.

To by rozhodně nadělalo více škody než užitku. Máme pro vás ale pár tipů, které vám skutečně umožní zalévat vaši zahradu, když nebudete doma! Nezáleží přitom vůbec na tom, na jak dlouho se chystáte odcestovat.

Trik s plastovými lahvemi
Nasbírejte několik plastových lahví a na jejich dně udělejte dvě díry. Dále přidejte několik děr i ze strany lahve, zhruba 3 až 5.

Vyhlubte vedle vašich květin díry v zemi, dejte do nich proděravěné plastové lahve. Ujistěte se, že vršek lahví směřuje vzhůru. Poté, co lahve naplníte vodou, opatrně na ně znovu umístěte víčka, ale nedotahujte je. Za několik hodin se na zahradu vraťte a podívejte se, kolik vody z lahví zmizelo. Pokud vody zmizelo moc, utáhněte víčka na lahvích o něco více, pokud jí naopak zmizelo málo, tak víčka trochu povolte.

Trik s provázkem

Naplňte vodou velký hrníček a položte ho vedle květiny, ale dávejte si pozor, aby nebyl na přímém slunci. Dále si připravte provázek, který umístíte do země - asi 50 cm hluboko, hned vedle vaší rostliny. Druhý konec provázku položte do hrníčku nebo mističky s vodou tak, aby dosahoval až na dno.

Provázek na misku s vodou raději přilepte izolepou, aby ho neodvál vítr. Takto připevněný provázek pak vaše květiny udrží zalité po celou dobu vaší dovolené.

Trik s lahví od vína

Umyjte prázdnou lahev od vína a naplňte ji vodou až po okraj. Vyhlubte vedle vaší květiny díru v zemi, která bude dost hluboká na to, aby se do ní lahev vešla. Hrdlo lahve ucpěte palcem a překlopte ji vzhůru nohama. Takto ji umístěte do předem připravené díry v zemi. Zemina bude vodu z lahve nasávat pozvolna a vaše květiny tak budou na dlouhou dobu chráněné před uschnutím.

Zdroj: Express

KAM DÁL: Reportérka tvrdila, že pomáhala po povodních. Ve skutečnosti se před vysíláním jen zamazala bahnem.