Přehlídka škol Schola Pragensis bude lákat studenty již příští týden

Přehlídka se uskuteční v Kongresovém centru na Vyšehradě.
 

Jubilejní 20. ročník přehlídky středních a vyšších odborných škol se uskuteční v Kongresovém centru v Praze. Pomůže studentům zvolit správně?

Každoroční hojně navštěvovaná akce se snaží pomoci „osmákům“ a „deváťákům“ v téměř životním rozhodnutí. Zvolený studijní směr může být velmi výrazně ovlivnit jejich budoucí kariéru. „Vybraný obor by měl žáka nejen bavit, ale i vyhovovat jeho předpokladům, schopnostem a také by měl mít uplatnění na trhu práce,“ říká ředitelka krajské pobočky úřadu práce pro hlavní město Blanka Havlík.

Koho nudí povídání, může se podívat třeba na módní přehlídku

Přehlídku každoročně navštěvují nejen osamělí středoškoláci, ale rovněž celé třídy. Jednotlivé školy prezentují pedagogové, studenti či odborní pracovníci. Program bude bohatý i v tom, že kromě samotného povídání se zástupci škol, budou k vidění i např. názorné ukázky řemesel, tanců nebo módní přehlídky oděvně zaměřených škol.

Příznivý vývoj na trhu práce? Nezaměstnaných absolventů je v Praze více než před rokem!

Budoucí středoškoláci a vysokoškoláci jistě doufají, že krátce po škole neskončí na úřadě práce, jako uchazeči s následujících statistik. „Na konci října evidoval ÚP ČR v Praze 1 681 absolventů škol všech stupňů vzdělání a mladistvých. Z toho jen absolventů bylo 1 542,“ říká tisková mluvčí ÚP ČR Kateřina Beránková. „Celkový počet mladých lidí bez práce poklesl v tomto regionu meziměsíčně o 11 uchazečů, meziročně stoupl o 153 osob.“

Schola Pragensis 2015 je určená žákům 8. a 9. tříd základních a speciálních škol, jejich rodičům, výchovným a kariérním poradcům, pedagogům i široké veřejnosti. Přehlídku mohou lidé navštívit ve dnech 26. – 27. 11. mezi 9.00 až 18.00 hodinou, v sobotu 28. 11. pak od 9.00 do 13.00 hodin.

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru