Máme se obávat propouštění?

Hromadnému propouštění se zaměstnanci nevyhnou ani v regionech s nízkou mírou nezaměstnanosti.
 

Výpověď pro nadbytečnost je bubákem pod postelí každého pracujícího. Jak vypadá situace na trhu práce v Praze a Středočeském kraji?

Hromadné propouštění se podle červnových údajů týká čtyř pražských a jedné středočeské firmy. O práci v obou regionech tímto způsobem přijde více než 100 zaměstnanců. Co všechno musí zaměstnavatel v takové situaci dodržet? Jak se mají zaměstnanci, kteří přijdou o místo v důsledku jeho zrušení nebo jiných organizačních změn, zachovat? V jaké míře pražské a středočeské firmy propouštěly v průběhu posledního půl roku?

Co je hromadné propouštění?

  • O hromadném propouštění můžeme hovořit tehdy, když během třiceti dnů obdrží výpověď nejméně 10 % zaměstnanců.
  • Zaměstnavatel je minimálně 30 dní předem písemně informovat odborovou organizaci, řadu zaměstnanců a krajskou pobočku Úřadu práce.
  • Ve zprávě je firma povinna uvést: důvody a termíny hromadného propouštění, celkový počet propuštěných zaměstnanců, profesní složení propuštěných zaměstnanců, údaje o odstupném, příp. další nároky zaměstnanců
  • Současně musí zaměstnavatel předložit návrh kritérií, na jejichž základě proběhne výběr těch, kteří dostanou výpověď

 

Více než 100 propuštěných. Je to málo nebo hodně?

Jak tedy trh práce v současné době z hlediska hromadného propouštění vypadá? Existuje důvod k obavám? Čtyři pražské firmy by měly aktuálně propustit 85 zaměstnanců, středočeský zaměstnavatel 39. V Praze se bude propouštění týkat oblasti prodeje, dále kovodělníků a strojírenských dělníků. Ve Středočeském kraji přijdou o práci zejména specialisti v oblasti vědy a techniky, jak sdělila ČtiDoma mluvčí ÚP ČR Kateřina Beránková.

Oproti minulému měsíci se jedná o drobný nárůst. V květnu nepropouštěl ze středočeských zaměstnavatelů žádný, v Praze se hromadné propouštění týkalo tří firem. Zaměstnanců, kteří dostali výpověď, však bylo paradoxně více, konkrétně 92.

 Údaje o hromadném propouštění v těchto regionech máme od listopadu loňského roku. Na podzim roku 2014 vypadala situace v Praze daleko hůře než v tuto chvíli. Tehdy o místo v důsledku hromadného propouštění přišlo 884 zaměstnanců z osmi firem. V následujících měsících byl počet propuštěných v pražském regionu vždy výrazně nižší. Více než 200 lidí se hromadné propouštění dotklo pouze v prosinci, kdy z firem nedobrovolně odešlo 215 lidí a v dubnu, kdy čtyři pražské firmy propustily 349 pracovníků. Nejméně se propouštělo v lednu a únoru, v celkovém součtu nepřišlo za oba měsíce o práci ani 40 lidí. V ostatních měsících se počet propuštěných pracovníků v Praze pohyboval okolo stovky.

Ve Středočeském kraji byla čísla za sledované období po celou dobu výrazně nižší než v Praze. Nejkrizovější pro středočeské zaměstnance byl měsíc květen, v němž muselo své místo opustit 122 z nich. V lednu, únoru a červnu naopak nedošlo k hromadnému propouštění u žádné z firem v regionu.

V případě, že se vás hromadné propouštění týká a nevíte si rady, můžete již před odchodem z práce využít poradenství Úřadu práce. Další varianty, které nabízí, pokud nemůžete najít uplatnění, najdete v rámečku níže. Pro využití ostatních z nich je však třeba registrace na ÚP.

Úřad práce nabízí

  • Poradenství
  • Rekvalifikace
  • Veřejně prospěšné práce formou krátkodobé pracovní příležitosti v délce trvání max. 12 měsíců
  • Společensky účelná pracovní místa, na která zaměstnavateli přispěje až 15 tisíc, v případě absolventa nebo nezaměstnaného nad 55 let dokonce 24 tisíc za mzdové náklady měsíčně (o SÚPM více zde)