Palác Adrium jako nové startupové centrum

Palác Adria je významná architektonická památka pocházející z let 1923-24. Najdete ho v samotném centru Prahy na nároží Jungmannova náměstí a Národní třídy.
 

Prostory budou sloužit začínajícím podnikatelům i jako inkubátor firem zabývajících se kosmickou technologií.

V pražském rondokubistickém paláci Adria vznikne ve spolupráci Magistrátu hlavního města Prahy, Czech ICT Alliance a za podpory agentury CzechInvest nové centrum pro rozvoj podnikání Prague Startup Center. Firmy zde dostanou jak technickou, tak administrativní a obchodní pomoc pro svůj rozvoj.

Prague Startup Center se stane centrem pro spolupráci napříč privátní, veřejnou i akademickou sférou. Oznámili to dnes na tiskové konferenci radní pro oblast majetku Michal Hašek, náměstek primátorky Petr Dolínek a generální ředitel agentury CzechInvest Karel Kučera.

25 milionů pro cestování do vesmíru

Podle náměstka primátorky Petra Dolínka se již v tuto chvíli hlásí vědecká pracoviště i velké firmy, aby se podílely na aktivitách Prague Startup Centra. V prostorách vznikne rovněž inkubátor firem zabývajících se kosmickou technologií v rámci projektu Evropské vesmírné agentury. Na rozvoj těchto firem přispěje Hl.m. Praha a Evropská vesmírná agentura částkou 25 milionů korun.

Prague Startup Center podpoří vznik nebo rozvoj podnikatelských projektů v rámci Prahy i do zahraničí. Převážně by se mělo jednat o Sillicon Valley v USA, Izrael nebo Čínu.

Po odstěhování Opencard využijí podnikatelé i Škodův palác

Kromě inkubátoru je plánováno rovněž otevření kontaktního centra pro podporu podnikání a inovací v blízkém Škodově paláci. Vznikne zde prostor pro semináře a konference. Společnosti by ho mohly začít využívat již letos na podzim poté, co se přestěhuje agenda Opencard do vhodnějších prostor.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru