Ve Středočeském kraji hromadně propouští pouze jediná firma

 

Hromadných výpovědí měsíc od měsíce ubývá. Zatímco ve středních Čechách stále existuje firma potýkající se s problémy, z pražských zaměstnavatelů nepropouštěl v červenci žádný.

Hromadné propouštění se týká firem, které propustí během měsíce minimálně desetinu zaměstnanců. Situace v regionech Prahy a Středočeského kraje se v tomto ohledu stále zlepšuje. Když jsme informovali o hromadném propouštění naposledy, propouštěly čtyři pražské a jedna středočeská firma. Tehdy jsme měli k dispozici z údaje za měsíc červen.

O práci ve firmě přijdou dělníci, skladníci i technici

Co je hromadné propouštění
  • O hromadném propouštění můžeme hovořit tehdy, když během třiceti dnů obdrží výpověď nejméně 10 % zaměstnanců.
  • Zaměstnavatel je minimálně 30 dní předem písemně informovat odborovou organizaci, řadu zaměstnanců a krajskou pobočku Úřadu práce.
  • Ve zprávě je firma povinna uvést: důvody a termíny hromadného propouštění, celkový počet propuštěných zaměstnanců, profesní složení propuštěných zaměstnanců, údaje o odstupném, příp. další nároky zaměstnanců
  • Současně musí zaměstnavatel předložit návrh kritérií, na jejichž základě proběhne výběr těch, kteří dostanou výpověď

V červenci nerozdával hromadné výpovědi z pražských zaměstnavatelů žádný, Středočeský kraj si svou bilanci udržel. Rovněž pracovníků, kteří přijdou kvůli nadbytečnosti o místo, výrazně ubylo. V Praze klesl počet z 85 zaměstnanců za červen na nulu za uplynulý měsíc. V červnu propouštěla středočeská firma 39 lidí, v červenci se opatření bude týkat 28 lidí.

Jedná se o firmu podnikající v odvětví výrobního průmyslu. „Toto opatření se dotkne ve Středočeském kraji hlavně strojírenských techniků, kovozpracujících dělníků a skladníků,“ sdělila ČtiDoma mluvčí Úřadu práce ČR Kateřina Beránková.

Nejpříznivější situace za 2,5 roku

Podle Úřadu práce ČR dochází k nejmenšímu počtu výpovědí pro nadbytečnost napříč republikou od ledna 2013, kdy ÚP ČR situaci okolo hromadného propouštění sleduje. V červnu propouštělo 5 zaměstnavatelů z Prahy a Středočeského kraje, v červenci se jednalo o 5 firem z celé republiky.

„Počet zaměstnavatelů, kteří se rozhodli snížit počet pracovníků v režimu hromadného propouštění, klesl meziročně i meziměsíčně o 4 firmy. Podniky plánují propustit o  192 zaměstnanců méně než ve stejném období loňského roku a o 255 lidí méně než v předchozím měsíci,“ doplňuje Kateřina Beránková.

Důvody firem, které se k hromadnému opatření rozhodly přikročit, přitom zůstávají obdobné. „Jako hlavní důvod k přijetí tohoto opatření uváděli zaměstnavatelé pokles objemu zakázek, organizační změny nebo zvýšení efektivity práce,“ říká zastupující generální ředitelka ÚP ČR Kateřina Sadílková.

Úřad práce nabízí
  • Poradenství
  • Rekvalifikace
  • Veřejně prospěšné práce formou krátkodobé pracovní příležitosti v délce trvání max. 12 měsíců
  • Společensky účelná pracovní místa, na která zaměstnavateli přispěje až 15 tisíc, v případě absolventa nebo nezaměstnaného nad 55 let dokonce 24 tisíc za mzdové náklady měsíčně (o SÚPM více zde)