Chcete si udržet zaměstnance? Přidejte mu!

Když sháníme novou práci, je pro 91 % rozhodující, zda na nabídku kývneme, nabízená mzda.
 

Jednoduchou rovnici, kdy spokojený zaměstnanec rovná se dobře zaplacený zaměstnanec, potvrzuje nejnovější výzkum personální agentury Grafton Recruitment. Ukázalo se také, že například uznání od kolegů pro většinu pracovníků příliš neznamená.

Finance jsou středobodem vesmíru

Můžeme dokola mluvit o tom, jak je příjemné dělat práci, která má smysl a pohybovat se v příjemném kolektivu, většina z nás se stejně nejvíce ohlíží po financích. Jak jsme zaplaceni ovlivňuje naši spokojenost v práci, ochotu změnit místo i naši motivaci. Alespoň si to podle průzkumu myslí samotní zaměstnanci.

Mzdy stoupají, zaměstnanci přesto se poohlížejí po lepším

Vzhledem k tomu, že téměř polovině zaměstnanců (48 %) stoupla mzda, panuje na trhu práce všeobecná spokojenost. Dokonce 68 % zaměstnanců je v práci spokojených. Možnost vrhnout se po lepší příležitosti si jich však zase tolik neuzavírá. Situaci na trhu práce pro případ, že by dostali lepší nabídku, sleduje 41 % zaměstnanců. Těch, kteří jsou natolik spokojeni, že se po jiné práci ani nepoohlíží, je pak 27 %.

Souhrné výsledky: Spokojenost v práci

  • 68 % respondentů průzkumu je v práci spokojených
  • to je o 11 procentních bodů více spokojených zaměstnanců než loni
  • nespokojený je v práci jen každý pátý zaměstnanec

Souhrné výsledky: Nárůst mzdy

  • meziročně stoupla mzda 48 % zaměstnanců
  • loni dostalo přidáno jen 37 % lidí
  • mzda klesla 8 % zaměstnanců, loni to bylo 11 %

Finance motivují a jsou důvodem ke změně práce

Zaměstnance v práci nejvíce motivuje finanční ohodnocení (71 %), s větším odstupem následuje pracovní náplň (45 %), možnost podílet se na zajímavých projektech (33 %), pracovní kolektiv (30 %), možnost kariérního postupu (24 %), uznání nadřízeného (22%) a možnost vzdělávat se (21 %). Naopak minimum lidí motivuje možnost cestovat či uznání kolegů.

Mezi nejčastějšími důvody pro odchod ze zaměstnání vede nedostatečné finanční ohodnocení (67 %), jiná zajímavá příležitost (47 %) a neuspokojivé mezilidské vztahy (45 %). Větší důležitost přikládali respondenti ještě nedostatečné možnosti profesního růstu (33 %), nekompetentnosti nadřízeného (24 %) a monotónnosti práce (18 %).

A jaká jsou pro uchazeče o zaměstnání nejdůležitější kritéria při výběru nového zaměstnavatele? Nabízená mzda (91 %), pracoviště v blízkosti bydliště (55 %), flexibilní pracovní doba (46 %) a pracovní prostředí (46 %). Za nejméně důležitý pak považovali respondenti příspěvky na dopravu a bydlení.

Článek vychází z výzkumu společnosti Grafton Recruitment, který proběhl v srpnu mezi 1830 respondenty.

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru