Typy šikany na pracovišti. 2. část

O šikaně na pracovišti víte, ale problém jste neohlásili nebo ho neřešíte. Věděli jste, že pouhým tolerováním šikany se na ní spolupodílíte?
07.01.2016 - 10:19   |  

Šikana v práci se mnohdy neliší od šikany, jakou někteří z nás bohužel znají ze školy. Mnohdy však nabývá záludnějších a těžko prokazatelných forem.

 

Šikana bohužel nezačíná tam, kde dá jeden kolega druhému pěstí. Lidské vztahy jsou spletité a praktiky dospělých tyranů někdy vychytralé natolik, že jsou prakticky neprokazatelné. Zažili jste nebo byli svědky některých z následujících typů šikany?

Mobbing versus bossing             Mobbing označuje nejrůznější formy znepříjemňování života na pracovišti. Jedná o útoky skupiny proti jednotlivci. Charakteristická je pro ně skrytost, rafinovanost a zákeřnost.                                    Bossing spadá pod mobbing jako taková podskupina druhu tohoto jednání. Patří sem jakékoli šikanující jednání nadřízeného k podřízenému. 

Párová šikana

Jedná se o sériovou šikanu (šikana zacílená na jednu osobu, více v předchozím díle typů šikany na pracovišti) za spoluúčasti dalšího kolegy. Může se jednat o dvojici, která takto šikanuje své okolí. Spojenec v šikaně však nemusí být nutně tyran. Šikany se spoluúčastní i v případě, že je přítomen, ale šikanu neoznámí. V případě, že se oběť snaží bránit, stojí na straně tyrana. Mnohdy nikoliv ze sympatií k šikanátorovi, ale jednoduše ze strachu, aby se sám nestal obětí.

Skupinová šikana

Pár se samozřejmě může rozrůst i ve skupinu. Časté jsou i případy, kdy je jediný pracovník šikanován zbytkem kolektivu.

Nepřímá šikana

Nepřímá šikana znamená vyhrocený konflikt mezi dvěma stranami. Může se jednat o zaměstnance a zaměstnavatele, dvě skupiny zaměstnanců, šéfa a kolektiv podřízených apod.

Regulovaná šikana

Tento druh šikany je mnohdy prakticky nerozpoznatelný a především takřka neprůkazný. Na rozdíl od korporátní šikany, při níž se pravidla porušují, je zde všechno podle regulí. Šikanátor nikdy nepřekročí zákoník práce ani pomyslnou morální hranici. Přesto svou oběť nenápadně především psychicky dlouhodobě trýzní.

Kybernetická šikana

Šikana mnohdy probíhá i prostřednictvím moderních technologií nebo výhradně na nich. Může být striktně soukromá, kdy šikanátor posílá oběti nepříjemné emaily či sms. Mnohdy jsou ale do kopie či skryté kopie emailu přidávány další osoby, které se kyberšikanou baví.

Jste obětí šikany a nevíte, kam se obrátit pro pomoc? Zkusit můžete například Linku Důvěry Kladno - www.ldkladno.cz.

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru