Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Teď je ten pravý čas

Letos jsou dva možné termíny, kdy změnit zdravotní pojišťovnu. Stále však platí, že tak můžete učinit maximálně 1x ročně.
 

Letos můžete ke změně zdravotní pojišťovny přistoupit hned ve dvou termínech. Rozhodnete-li se nyní, budete klientem jiné pojišťovny již od 1. července.

 

V minulých letech platilo, že měnit zdravotní pojišťovnu jste měli možnost od ledna do června. Klientem vybrané pojišťovny jste se stali v lednu následujícího roku. 

 

Jak je to se změnou pojišťovny letos?

Termín, kdy můžete pojišťovnu změnit právě probíhá, trvá však tentokrát pouze do konce března. Klientem nové pojišťovny se ale stanete již v červenci letošního roku. Pokud se nestihnete rozhodnout, další termín trvá od 1. července do 30. září. V nové pojišťovně budete od ledna následujícího roku.

Ačkoliv jsou nyní termíny dva, stále platí, že zdravotní pojišťovnu můžete změnit maximálně 1x ročně.

 

7 zdravotních pojišťoven na českém trhu

V České republice funguje aktuálně sedm zdravotních pojišťoven. Největší z nich je bezpochyby Všeobecná zdravotní pojišťovna, která eviduje téměř 6 milionů pojištěnců. Následují Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR a Česká průmyslovná zdravotní pojišťovna (oboje přes 1,2 milionu pojištěnců). Podobně velké jsou také Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví a Vojenská zdravotní pojišťovna ČR (obě přes 700 tisíc pojištěnců). Nejmenšími na trhu jsou pak Revírní bratrská pokladna (přes 400 tisíc pojištěnců) a Zaměstnanecká pojišťovna Škoda (140 tisíc pojištěnců).


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru