Po 11 letech tvrdé práce ho bez milosti vyhodili

Syndrom vyhoření se může objevit kdykoliv. Nejčastěji po delší době v jedné práci
 

Výpověď je noční můrou každého zaměstnance. Na loajalitu k zaměstnavateli doplatil i Andrej. Poté, co upozornil firmu na nekompetentního vedoucího, musel nakonec sám odejít.

 

Splněný sen se změnil v noční můru

"Ve firmě jsem začínal od nuly," říká 34letý Andrej. Před lety si našel práci v IT odvětví ve velké nadnárodní firmě v Praze. Dlouhou dobu měl pocit, že našel vysněnou práci. "Korporace mi maximálně vyhovovala. Možnosti vzdělávání a karierního růstu byly nelimitované. Každý měl stejné možnosti a byl strůjcem svého štěstí."

Idylu čas od času kazily pouze vztahy s nadřízenými. "Občas se vyskytli manažeři, kteří se mi chtěli zbavit, protože jsem jim byl nepohodlný. Stálo mě to dost nervů, ale nakonec jsem je všechny ve firmě přežil," pokračuje Andrej ve svém vyprávění.

Čtěte také: Call centrum: Novodobá otrokařina nebo normální práce?

 

Nadřízený rozdával úkoly, sám nedělal nic

"Můj poslední manažer seděl v Ženevě a byl to jeden z nejhorší lidí, jakého jsem kdy poznal. Nedokázal nám s ničím poradit. Nevyznal se s systémech, ve kterých jsme pracovali. Neznal chování zákazníků v jednotlivých regionech. V ničem nás nemotivoval. Jenom si na nás vybíjel frustraci z osobního života.

Nejlepší byl v zadávání nesmyslných úkolů. Raději jsme je plnili. Jinak bychom poslouchali výhružky, co se stane, když to neuděláme. Naoko byl zaneprázdněný projekty, o kterých nikdo nic nevěděl. Ve skutečnosti nedělal vůbec nic. Ve firmě mi ale říkali, že si to všechno jenom vymýšlím." Nekompetentnost manažera vyšla na povrch až po Andrejově odchodu z firmy. Šéfa z Ženevy zbavili řízení lidí a odsunuli ho na teplé místečko, kde už nemohl páchat další škodu.

Čtěte také: ,,Fotit pěkně nestačí. Musíte umět obchodovat," říká Filip Obr

 

Konec byl rychlý, ale nikoliv bezbolestný

"Jeden březnový den jsem od vedení dostal pozvánku na schůzku. Přizvaný byl i šéf mého šéfa a personální manažerka. Vytušil jsem, že se blíží můj konec. Chvíli předtím totiž propustili několik mých kolegů."

Andrej se nemýlil. Vedení mu suše oznámilo, že ho propouští kvůl šetření. "HR manažerka, kterou lidi ve firmě nikdy nezajímali, mi dala podepsat dohodu o ukončení pracovního poměru. Za 11 let tvrdé dřiny jsem nedostal žádné poděkování, pouze odstupné, které mě mělo uklidnit. Čekal jsem, že mi nabídnou nějakou jinou pozici, ale nic takového se nestalo. Doplatil jsem na to, že jsem pro ně byl jenom číslo v Excelu, které potřebovali vymazat."

Čtěte také: Trh s programátory je drsný


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru