Burza práce: 19 firem, 10 škol a řada volných míst

Takto to vypadalo na Burze práce, která se odehrála 17. června v Čelákovicích.
Zobrazit fotogalerii (6)
  |  

Burza práce v Příbrami otevře své brány již tento týden. Které firmy budou nabírat? A jaká místa nabízejí?

Ekonomika tento rok raketově roste, stále však existují okresy, které se potýkají s problémy. Mezi ně můžeme zařadit i Příbramsko. Práci zde nemá 7,5 % lidí, což znamená nejvyšší nezaměstnanost z celého Středočeského kraje. Šanci na získání nového místa budou mít na Burze i nezaměstnaní z dalších okresů.

Poptávka bude po technických profesích

„V současnosti je přihlášeno 19 firem,  převažují samozřejmě místní z Příbrami a okolí, zastoupeny jsou ale i firmy mimo Příbram - Benešov, Sedlčany, Dobříš, firmy s přesahem do celé republiky,“ sdělila ČtiDoma Vladislava Šizlingová z Krajské hospodářské komory, která celou akci zaštiťuje.

Volná pracovní místa budou nabízet firmy v oblasti strojírenství, gastronomie, sociálních službách, logistice, autodopravě či administrativě. „Poptávka bude hlavně po technických profesích. Firmy budou hledat například soustružníky, obráběče, kovodělníky, svářeče, řidiče nákladních automobilů, číšníky a servírky, kuchaře, pečovatelky, zdravotnický personál nebo skladníky,“ uvedla tisková mluvčí Úřadu práce ČR Kateřina Beránková.

Mohlo by vás zajímat: Nejnižší nezaměstnanost je na Praze – východ, kde činí pouze 2,8 %.

Zúčastnit se mohou nejen nezaměstnaní

Na Burzu práce se můžete vypravit, ať už si místo sháníte nebo uvažujete o změně zaměstnání. Díky zastoupení společností z regionu nabízí Burza práce příležitost zjistit, co místní zaměstnavatelé hledají a potřebují. Na místě si můžete i bez stresu rovnou vyzkoušet pracovní pohovor.

Pokud se na střet s personalistou ještě necítíte, můžete zamířit k pracovníkům úřadu práce, kteří budou mít na Burze také své zastoupení. Ti zhodnotí vaše šance na trhu práce, případně poradí se sepsáním životopisu či možností rekvalifikace.

Burza necílí pouze na starší uchazeče. Účast potvrdilo rovněž deset odborných středních škol. Podívejte se na kompletní seznam firem a středních škol, které na Burze přislíbily svou účast.

Jak se vydařila Burza práce konaná v červnu v Čelákovivích? Bilanci o minulé akci i výhledu do budoucna jsme rozebrali v tomto článku: Burza práce v Příbrami láká nezaměstnané i čerstvé absolventy.

Burza práce

17.09.2015 - 10:00

- Burza práce se koná 17. září v Příbrami v budově Úřadu práce. Nabídku pracovních příležitostí v oborech strojírenství, gastronomie, sociální služby, logistika, autodoprava, administrativa a další představí firmy z okresů Praha - západ, Beroun, Příbram a Benešov. Akce je určena absolventům středních...
Více o akci


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru