Koučink: Objevování talentů i řešení rutiny

Takhle to má být až do důchodu? říká si řada pracovníku ve středním věku. Zakoušejí pocity rutiny a nenaplnění.
  |  

Jak zjistit atmosféru ve firmě ještě před nástupem? Jak profesně najít sama sebe? Na naše otázky odpovídala psycholožka a koučka Lenka Slavíková.

 

Co se týče klientů, kteří za Vámi chodí s tím, že neví kam se v profesním životě ubírat. Jedná se většinou spíše o mladé lidi, nebo tohle profesní hledání sebe sama trápí i pracovníky ve středním a vyšším věku?

Hledání sebe sama může být klidně celoživotní záležitostí. U mladých lidí jde spíše o to najít, jaké mají talenty, postavit se nohama na zem a začít realizovat to, co chtějí.

U lidí středního věku se potkávám spíše s tím, že mají určité postavení, třeba i docela solidní plat, ale práce je otravuje. Zakouší pocity nenaplnění a rutiny a ptají se sami sebe, jestli takhle to má být až do důchodu. Hledáme společně, co je těší, ať už v jejich současné práci nebo jinde. Nikdy to není černobílé.

I v současné práci je obvykle prostor pro změnu. Není tam „všechno špatně“. Lidé jsou ale často unavení a vyčerpaní a jediné řešení vidí v tom utéct někam jinam. Někdy najdeme řešení „občerstvením“ současné práce. Jindy opravdu udělají krok k něčemu novému, co se více shoduje s jejich vnitřními hodnotami.

Se staršími lidmi například v předdůchodovém věku jsem se s tímhle tématem ještě nesetkala. Ale co není, může být!

 

Mohlo by vás zajímat: Lenka Slavíková bude uvádět snímek Dva dny, jedna noc na filmovém festivalu s tematikou duševního onemocnění Crazy film fest v Řevnicích. Film pro ČtiDoma hodnotí ve článku Vyhazov kolegy z práce nebo 1 000 euro?

 

Někdo má naopak o náplni své práce jasno. Jistě se mnou budete souhlasit, že neméně důležitým faktorem pro naši spokojenost v zaměstnání, jsou vztahy na pracovišti. Lze nějakým účinným způsobem získat už na pohovoru poměrně přesnou představu o tom, jaká atmosféra ve firmě panuje?

Z pohovoru se atmosféra dá poznat jen částečně. Na pohovoru často nejsou přítomni členové vašeho týmu. Mluvíte s někým z personálního oddělení nebo s vaším budoucím přímým nadřízeným. Pokud vám opravdu záleží na tom, poznat atmosféru na pracovišti, můžete požádat o kontakt na někoho z týmu a telefonicky nebo osobně se s ním spojit a vyptat se na vše, co vás zajímá.

Měla jsem jednu klientku, která se kvůli práci měla stěhovat ze Slovenska do Prahy. Byla to pro ni velká změna. Potřebovala vědět více o tom, jak firma funguje, a jaké jsou tam vztahy. Telefonát jí pomohl se rozhodnout.

 

Mgr. et Mgr. Lenka Slavíková
  • vystudovala sociologii a psychologii na filozofické fakultě Univerzity Karlovy
  • ve své praxi se věnuje profesnímu poradenství a koučování, individuální psychoterapii zaměřené na tělo a bioenergetickým cvičením
  • sama o sobě říká, že je rozkročena mezi byznysem a zdravotnictvím
  • působí v CKP Dobřichovice a vede bioenergetická cvičení v Sokole Řevnice
  • zároveň je stále ještě na rodičovské dovolené, jejím dcerám jsou 2 roky a 5 let

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru