Předělávali jsme i právníka na řidiče,

Už jsou pryč časy, kdy člověk ve dvaceti nastoupil do firmy a v šedesáti odtamtud odešel do důchodu, říká ředitelka ÚP v Příbrami Renata Malichová.
 

říká o rekvalifikačních kurzech ředitelka Úřadu práce v Příbrami Mgr. Renata Malichová.

Co úřad práce posuzuje, než vám schválí proplacení rekvalifikace? Může rekvalifikace nahradit školní vzdělání? A jaký nejkurióznější případ rekvalifikací na Úřadě práce v Příbrami zažili? Odpovědi se dozvíte v rozhovoru s ředitelkou krajské pobočky ÚP v Příbrami Renatou Malichovou.

Úřad práce musí žadateli o rekvalifikaci vždy schválit proplacení daného kurzu. V čem tento proces spočívá? V jakých případech rekvalifikaci schválíte, v jakých nikoliv? A jaké jsou důvody?

Asi nejdůležitějším důvodem je, zda se má daný člověk šanci uplatnit. Jsou to státní prostředky a my musíme hlídat efektivitu jejich využití. Pokud přijde někdo například s rekvalifikačním kurzem na kosmetičku a my víme, že v daném regionu funguje deset kosmetiček, těžko najde uplatnění. Pro nás je to neefektivní. Na druhou stranu, když nám ten člověk vysvětlí, že šance na uplatnění je, tak většinou nezamítáme. Jedná se opravdu o výjimečné případy, kdy jsme zamítli rekvalifikaci.

Velkou skupinou, která se potýká s problémy na trhu práce, jsou absolventi. Využívají rekvalifikací například i ti vysokoškolsky vzdělaní?

Občas ano. Stává se, že někdo má například vysokou školu ekonomickou. Zabývá se účetnictvím. Když se jedná o ženu, odejde třeba na mateřskou. Stane se, že během té doby jí utečou nějaké změny. Přijde, udělá si u nás rekvalifikační kurz, tak aby si doplnila znalosti a mohla opět nastoupit do zaměstnání. Nebo někdo úplně změní zaměstnání. Dokonce jsme tu měli právníka, který se rekvalifikoval na řidiče. I to se stává.

Rekvalifikační kurzy využívají hojně i firmy. Evidujete v poslední době nějaký výraznější nárůst zájmu?

V době krize, kdy firmy neměly takový odbyt, se snažily doškolit nebo dovzdělat své zaměstnance. Technický pokrok jde dnes velmi rychle dopředu. I když někdo vystuduje, musí se pořádat učit. Týká se to zaměstnanců i firem. Úřad práce tady je od toho, aby jim v tom pomohl.

Je to v podstatě jedna z forem dalšího vzdělávání.

Určitě. Nikdy nenahradí školství. Je to doplněk. Už jsou pryč časy, kdy člověk nastoupil ve dvaceti do firmy a v šedesáti odtamtud odešel do důchodu. Dnes lidé mění zaměstnání, a tudíž i kvalifikaci. Mění vzdělání. Mění se struktura trhu práce. Mění se zakázky. To všechno má vliv i na vzdělávání lidí. 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru