Podivné hospodaření domova pro seniory. Prý tam došlo i k sexuálnímu útoku

Co se v domově opravdu dělo?
Zobrazit fotogalerii (3)
25.06.2018 - 17:24   |  

Středočeský kraj prověřuje hospodaření a zacházení se zaměstnanci v domově pro seniory v Rakovníku. Měli se tam prý dít velmi nestandardní věci. Kvůli vážným manažerským pochybením musela být před časem odvolána pověřená ředitelka domova Markéta Grundmannová.

Cela kauza je dost zamotaná. "Dostali jsme indicie jednak od policie, jednak od některých zaměstnanců, že tam dochází k nestandardnímu zacházení s některými zaměstnanci a že příspěvkovou organizaci řídí někdo jiný než paní ředitelka," uvedla radní pro sociální věci Aneta Heřmanová bez dalších podrobností. Rada kraje podle ní proto ředitelku před časem zbavila pověření, protože některé informace byly podle Heřmanové vyhodnoceny jako závažné.

Odvolaná ředitelka byla jen pověřena řízením domova za předchozího ředitele Pavla Jenšovského (ČSSD), který byl uvolněn pro funkci rakovnického starosty.

Kdy budou další informace?

Situaci v domově hejtmanství nadále prověřuje. "Měli jsme tam kontrolu, která probíhala do minulého pátku, a ještě nemáme zápis, protože ta kontrola tam našla nějaké nedostatky a musí samozřejmě zápis zpracovat," vysvětlila radní. Až budou výsledky známy, hodlá s nimi seznámit krajský kontrolní výbor a média.

Opoziční ODS se chtěla situací v rakovnickém domově důchodců zabývat na dnešním jednání krajského zastupitelstva. Na program ale tento bod neprosadila. Podle zastupitele za ODS Martina Kupky koluje kolem rakovnického zařízení řada zpráv, které jsou zneklidňující.

Prý šlo o závažné věci

"Máme informace o tom, že v minulosti tam docházelo anebo mohlo docházet k vážnému porušení standardních personálních vztahů, dokonce je tam i podezření z útoků sexuálního charakteru u jednoho ze zaměstnanců," uvedl Kupka. Heřmanová to ale nechtěla komentovat.

Vedení kraje uvedlo, že zájmem hejtmanství je mít stabilní, dobře hospodařící a vůči veřejnosti a jeho klientům vstřícné sociální zařízení s příjemným personálem. Řízením domova byl prozatím pověřen ředitel domova seniorů v Berouně Ondřej Šimon, jeho úkolem je situaci v příspěvkové organizaci stabilizovat.

Starosta Jenštejna: Kraj na nás kašle, hejtmanka nereaguje. A přitom jde o životy lidí. Čtěte zde.

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru