Soutěž o knihu Hustej internet. Podívejte se na ukázky z knížky

Zobrazit fotogalerii (9)
 

Děti nejsou na síti žádnými nováčky. Často toho na počítači umí více než jejich rodiče. Poučení pro děti i dospělé o tom, jak se bezpečně chovat na internetu skýtá kniha Lenky Eckertové Hustej internet. Kniha je plná barevných ilustrací a vtipných popisků. Co musíte udělat pro to, aby putovala právě k vám?

Chcete-li si přečíst tipy, rady a návody, jak komunikovat s předškolákem či teenagerem ohledně toho, co dělají na síti, máte právě teď šanci vyhrát knihu Hustej internet od Lenky Eckertové.

K tomu stačí vyplnit následující formulář a poslat nám vtipnou historku popisují to, co se snažíte dělat pro to, aby vaše dítě netrávilo veškerý volný čas u počítače.

 

 

Vítěznou historku vyberou přímo čtenáři ČtiDoma.cz. Jednotlivé historky zveřejníme v soutěžním článku na portálu ČtiDoma.cz. Vyhraje historka s největším počtem hlasů v anketě. Soutěžní historky můžete zasílat až do 18. května do 18:00. Hlasování potrvá od 19. do 25. května 2016. Vítěz bude vyhlášen 26. května a informován o svojí výhře prostřednictvím e-mailu.

Na knihu se můžete podívat v naší fotogalerii. Pro ilustraci přidáváme i desatero bezpečného surfování, které Lenka Eckertová doporučuje v knize Hustej internet.

Desatero bezpečného surfování

  1. Chraňte si své osobní údaje. Neprozrazujte hesla, rodná čísla, adresu atd.
  2. Používejte jedinečná hesla. Při vytváření vynechte data narození, jména svých příbuzných a podobně. Kombinujte malá a velká písmena, čísla a symboly.
  3. Buďte ostražití. E-maily psané divnou češtinou nebo oznamující například úžasnou výhru ihned mažte.
  4. Vyhněte se klikání na emaily typu „Skvělá nabídka“. Zní přespříliš dobře na to, aby to byla pravda.
  5. Zabezpečte dostatečně své účty. Pro větší jistotu využívejte dvoufázového ověření – identifikaci je potřeba potvrdit například telefonním číslem nebo druhým e-mailem.
  6. Nezanechávejte stopy. Připojujete-li se z veřejných počítačů, vždy zkontrolujte, zda jste se odhlásili ze všech služeb a vymazali historii.
  7. Nakupujte pouze z důvěryhodných zdrojů.
  8. Mějte pod kontrolou, s kým přes internet komunikujete. Vždy zohledněte míru sdílených informací.
  9. Kontrolujte skutečné adresy stránek, na které klikáte. Opravdu vedou tam, kam by měly?
  10. Dohlížejte na své ratolesti. Mějte přehled, jak se baví na internetu – například prostřednictvím programu Windows Rodičovská kontrola.
Stáhněte siVelikost
PDF icon pravidla_souteze_o_knihu_hustej_internet_0.pdf317.84 KB

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru