Láska si v Ulici našla Vejvodovou i Ryšku. Obě ale skončily se zlomeným srdcem

Zuzana Vejvodová a Kristýna Ryška v roce 2008
Zobrazit fotogalerii (9)
  |   zajímavost

Seriál Ulice baví diváky už 18 let. Za tu dobu některé postavy zestárly, děti dospěly, někdo se vdal, oženil, rozvedl. Úspěch nekonečného seriálu tkví v tom, že je každodenní součástí českých domácností. Není divu, že někteří herci našli na place také lásku. Mezi nimi například Zuzana Vejvodová nebo Kristýna Ryška.

Ještě na konci léta odstartovala už devatenáctá sezóna Ulice. Bude se v něčem lišit od té předchozí? „Žádné velké změny nechystáme. Neustále pracujeme na tom, abychom zůstávali co nejvěrnější realitě a vybalancovali všechny ingredience, které mají diváci v Ulici rádi. Tedy, aby Ulice nebyla nudná, monotematická, ale ani přespříliš dramatická nebo negativní, aby diváky bavila a každý si v ní našel to své,“ říká kreativní producentka Silvia Klasová.

Holky Nekonečných neměly lehký příběh

Za tu dobu, co Ulice diváky baví, si prošla nespočtem změn. Pamatujete si na holky Nekonečných? Thea a Libuška s Matějem Jordánem, kterého hrál Jakub Štáfek, pořádně zamávaly. Zuzana Vejvodová a Kristýna Ryška hrály v seriálu sestry – a obě tu našly lásku. Nevyšlo to ale ani jedné. 

Rodina Nekonečných do seriálu naskočila v roce 2009. Překvapila nejen obyvatele Ulice, ale také samotné diváky. Libuška Nekonečná přišla totiž s jedním důležitým úkolem – měla reflektovat téma domácího násilí. Měla dvanáctiletého syna Borise a v Ulici si tehdy otevřela tetovací salón, kam místní chodili také na čaj a kávu.

Starší sestra měla upozornit na domácí násilí

Libuška si tehdy pronajala byt po Farských a zanedlouho se k ní nastěhovala celá rodina. Sestra Thea, kterou hrála Kristýna Ryška, maminka Kateřina, kterou si zahrála Lenka Vlasáková, a také tatínek Boris, kterého ztvárnil Andrej Hryc. Také jejich malé dcera Pepina a děda Boris. 

Krásná tatérka si prožila několik vztahů. S Matějem Jordánem (se kterým randila i Thea), s Liborem Seidlem v podání Martina Pechláta nebo Eliášem Neumannem, kterého si zahrál Martin Myšička. Právě poslední zmíněný Libušku týral – nejdříve psychicky, pak na ni dokonce vztáhl ruku. Děsivé scény ale točila Vejvodová už v pátém měsíci těhotenství!

Láska čekala před kamerou

Pamatujete si na barmana Vráťu, který manipuloval se Světlanou a nakonec se rozhodl vystřelit po Lumírovi? To ještě „břucháčik“ Nykl páchal v seriálu pořádné zlo. Nakonec zemřel Vráťa dramatickou smrtí, která byla první svého druhu v Ulici. 

Zahrál si ho Pavel Nečas, do kterého se během natáčení zamilovala Zuzana Vejvodová. Měli spolu syna Jonáše, jejich vztah ale nevydržel. Rozchod se jim tehdy dařilo tajit několik let, protože když si Nečas bral režisérku Arianu Rakovou, měli za sebou už dva roky vztahu. Všichni si přitom mysleli, že ještě randí s Vejvodovou. Ta se nechala několikrát slyšet, že novou ženu bývalého partnera má ráda a vycházejí spolu perfektně. Ostatně, kvůli synovi musí. Štěstí jí ale seriál Ulice přinesl do života nakonec jen na krátkou chvíli.

Thea Nekonečná se zamilovala do producenta

Kristýna Ryška, za svobodna Maléřová a provdaná Podzimková, se se scenáristou Matějem Podzimkem potkala v roce 2008 na vánočním večírku Ulice, kde rodačka z Valašského Meziříčí hrála. „Přišinul se ke mně takový vlasatý týpek, který řekl: Ahoj, já jsem tvůj scenárista. A já si řekla: A tohle je jako co? A za čtrnáct dnů jsme spolu letěli do Paříže a už to jelo podle Matějova scénáře,“ vzpomínala před lety Kristýna. Podzimek ji tehdy oslovil z hecu. Koukal po ní a kreativní producent Michal Reitler se mu smál, že na ni nemá.

Byla z toho svatba a několik společných let. Nakonec jim vztah nevydržel a v roce 2019 se rozvedli. V létě 2022 se znovu provdala za šéfa folklórního souboru Jana Ryšku, s nímž má syna Toníčka.

Ani Matěj Podzimek nezůstal osamělý. Vzal si herečku Evu Josefíkovou, se kterou má dceru Lolu. 

Zdroj: redakce, iDNES.cz, TV Nova, ctidoma.cz

KAM DÁL: Konec Rybové v seriálu Ulice? Může za to vypočítavá Gondíková.