Klára z Jedné rodiny je typická žena. Do prevíta Crhy se zamilovala, hodného Vágyho nechce

Vágy se do Kláry zamiluje. Krásně se chová také k jejím dětem
Foto: archiv TV Nova (se souhlasem)
Zobrazit fotogalerii (9)
Vágy se do Kláry zamiluje. Krásně se chová také k jejím dětem
zajímavost

Seriál Jedna rodina přinesl v úterý již šestnáctý díl – a byl hodně překvapivý! Nejenže si Karel zahrává s Petřinou důvěrou, protože se opil tak, že se mu zalíbila mladší kolegyně, ale něco nového a překvapivě krásného vzniká mezi Klárou a Vágym, Filipovým kolegou. Jenže dojde na klasické dilema mnoha žen – zatímco nevhodný a manipulativní Aleš Crha Kláře učaroval hned, nad Vágym bude dlouho váhat.

reklama

Klářině životě je teď pořádně rušno! Po rozchodu s Karlem byla dlouho sama, nakonec však našla štěstí u bohatého a pohledného Aleše Crhy. To však jen na chvilku. Záhy se z něj vyklubal manipulátor, který chtěl Kláru přetvořit k obrazu svému. Spásou v životě těžce zkoušené ženy se jeví Filipův kamarád, obyčejný pohodář Vágy. Jenže i tady narazí Klářino štěstí na možná úskalí…

Crha byl Klářin velký omyl

Klára Tejkalová neprožívá od začátku seriálu jednoduché období. Před časem se Karel odstěhoval a vzal si svou Petru, výrobkyni marmelád, se kterou je zřejmě o chlup šťastnější, než byl ve svém předchozím manželství. To vedlo ke Klářiným finančním problémům, které musela svému bývalému manželovi přiznat a požádat ho o pomoc. Ten jako kavalír vzal všechny své úspory a dluhy zaplatil. Jenže to utajil před svou současnou manželkou – a dusno bylo na světě. 

Maminka Elinky a Johana mezitím budovala vztah s bohatým podnikatelem Alešem Crhou – ale i tady narazilo její štěstí na novou Karlovu manželku Petru. Ta Aleše totiž moc dobře znala, a to ještě z dob svých studií, kdy při vykradení benzinky Aleš hodil vše na svého kamaráda, který šel do vězení a poté emigroval. Crha mezitím vybudoval výdělečné podnikání, které se sice celou dobu jevilo spíše jako zlaté pozlátko, nikdy se však jeho skutečné finanční poměry v seriálu neřešily.

Ideální muž pro rodinu

Mnohem závažnější bylo jeho chování k dětem a Kláře, která v něm viděla skoro boha. Tím ale rozhodně nebyl. Nejdříve začal ponižovat její děti, následně také ji samotnou. Naštěstí Klára jeho pravou povahu odhalila brzy, a tak mu vyházela věci z okna a za křiku ho donutila odstěhovat se – což bylo mimochodem nadmíru zvláštní. Proč má bohatý podnikatel, který jistě vlastní někde honosnou vilu, potřebu nastěhovat se do starého, stěží funkčního bytu maminky samoživitelky? 

Když děti konečně slavily, že s nimi pan Crha nebude bydlet, přišel na scénu Vágy. Milý a vlastně zcela obyčejný chlap, který má evidentně rád Kláru i Johana s Elinkou, pomáhá v domácnosti, a navíc v noci bez řečí přijede opravit odpad. Když se staví, aby zachránil starou skříň, udělá Kláře, která je mezitím s dětmi na výletě, karbanátky, aby všichni měli po návratu něco dobrého.

Miroslav Vladyka má podobný osud

Jednoho napadne, že právě tohle je ten muž, kterého by si Klára po všech peripetiích zasloužila – ale přijde klasické úskalí, které zná mnoho žen. Ačkoliv prevít Crha ji naprosto okouzlil a nějaký čas neprohlédla jeho pravou povahu, hodný Vágy ji až zas tolik nebere. Mamince se následně svěří, že je to právě kvůli vzhledu, protože ji tolik nepřitahuje. 

Je pravda, že tento rozdíl tvůrci vykreslili naprosto bravurně. Zatímco Crhu hrál fešák Stanislav Majer, který jistě učaroval nejedné ženě, Vágyho hraje Miroslav Vladyka, šedesátník, který působí vždy spíše jako dobrý kamarád. Je však pravdou, že i ve skutečnosti je Vladyka, navzdory tomu, že šedesát už mu bylo, v nejlepší formě, a dokonce si po utajovaném rozvodu nabrnknul mladou krásku Vlaďku Lichtenbergovou. A zdá se, že jim to perfektně klape. 

Že by mu tvůrci připravili podobný příběh, který si prožil i ve skutečnosti? Získá si nakonec Klářino srdce, nebo dá Klára přednost zase nějakému hezounkovi? 

Dozvíte se už příští úterý! Nedočkavci mohou zhlédnout nový díl už teď na Voyo. 

Zdroj: TV Nova, zeny.iprima.cz

KAM DÁL: Matěj Karas je jedno velké tajemství. Nové díly Specialistů působí zmateně, přesto na obrazovkách vítězí.

reklama
#seriál Jedna rodina #Filip Blažek #Zuzana Vejvodová #Stanislav Majer #televize

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

reklama
Máte zajímavou informaci? Chcete spolupracovat?
Kontaktujte šéfredaktora Martina Chalupu: chalupa@ctidoma.cz

© Centa, a.s.
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu společnosti Centa,a.s. je zakázáno. Čtenář svým přihlášením do jakékoli soutěže na našem webu dává souhlas s tím, že v případě, že se stane výhercem této soutěže, může být jeho jméno na webu publikováno. Centa, a.s. využívala licenci ČTK a využívá fotografie z Depositphotos.