Ingrid (30): Pro manžela jsem byla jen služka. Musela jsem plnit jeho příkazy, pak pozval i kamarády

Ne vždy končí manželství dobře
  |   povídka

Nechtěla rozvod, její manžel to věděl. A využíval toho. Přitom mezi přáteli působili jako dokonalá dvojice. Ale zdání klame. Tento vztah rozhodně nebyl v pořádku. Ingrid v něm dlouho zůstávala. K odchodu se rozhodla až ve chvíli, kdy ji Dominik totálně ponížil.

Když byste je sledovali na nějaké společenské akci, vůbec by vás nenapadlo, že mají ve vztahu problémy. Hýřili vtipy, bavili se, smáli. Ovšem jen co spadla "opona", všechno se obrátilo. „Bylo to jako noc a den. Temno přicházelo, když jsme byli jen sami dva. Dominik se přestal přetvařovat. A vlastně já také,“ vzpomíná Ingrid.

Rodičům jsem o tom říct nemohla

Její rodiče spolu byli úžasných dvaašedesát let. Vždycky jí říkali, že manželství je posvátné a tak k němu má přistupovat. „Bála jsem se svěřit, že mám problémy. Natož abych nahlas mluvila o rozvodu. To vůbec nepřipadalo v úvahu. Naši by se mnou potom dlouho nepromluvili.”

A tak všechno dusila v sobě. Vztek, smutek i touhy po normálním životě. Její partner to moc dobře věděl. „Několikrát jsem mu o svých pocitech řekla. Jen se mi vysmál. Řekl, že když se mi nelíbí být s ním ve vztahu, ať se klidně rozvedu. Nebo ať dělám to, co chce on, a pak bude dobře. Chápete to? Vyhrožoval mi rozvodem, naprosto sprostě,“ kroutí hlavou Ingrid.

Všechno špatné je k něčemu dobré

Dominik ale šel ještě dál. „Udělal si ze mě služku. Uklízela jsem, prala, vařila, všechno. Když byl v dílně, klidně si mě poslal pro pivo a tak dále. Vygradovalo to jednou v létě, když jsme byli s přáteli. To byl vždycky takový můj útěk od reality, ale tentokrát se to změnilo v peklo.”

Jako vždy se několik známých opilo, někdo více, někdo méně. „Chlapi se začali hecovat. Klasika, však to znáte. Ale Dominik se chlubil, že když mi přikáže, abych se svlékla, tak to udělám. Všichni to brali jako vtip, ale on to dovedl až do krajnosti. Bylo to strašně trapné, i ostatní koukali a nevěřili, co se děje. A já? Svlékla jsem se,“ přiznala Ivana.

Mezi společné přátele už nikdy nešla. Styděla se přesto, že jí mnohokrát volali a přemlouvali ji. Přesto ale na té události našla něco pozitivního. „Odhodlala jsem se a konečně jsem ho poslala někam. Za měsíc jsem podala žádost o rozvod. A světe, div se, rodiče to pochopili. Takže jsem vlastně paradoxně ráda za to, že mě kamarádi viděli nahou.“

(v příběhu je na žádost čtenářky změněno jméno, fotka u článku je pouze ilustrační)

KAM DÁL: Startují žádosti o příspěvek 5 000 korun na dítě. Kde najdete formulář? Češi řekli, na co peníze použijí.


Životní styl

Zdraví

V obraze