Z policisty porodníkem

Městská policie v Mladé Boleslavi shání nové posily
  |  

Policisté z berounského okresu absolvují porodnický kurz. O tom, že by se jim mohl hodit, svědčí případ z minulého roku. Žena tehdy začala rodit přímo na dálnici D5.

Na dálnici D5 se v minulém roce odehrával závod s časem. Do hořovické nemocnice měl namířeno manželský pár. Na ženu přišly porodní bolesti. Její manžel se snažil jet co nejrychleji. Nakonec musel zastavit v odstavném pruhu a přivolat pomoc.

Místem zrovna projížděla policejní hlídka. Ta zabezpečila místo. Policisté pak asistovali při porodu až do příjezdu záchranářů. Vše nakonec dobře dopadlo. „Žena s novorozencem byla následně předána do péče záchranářů,“ říká policejní mluvčí Marcela Pučelíková.

Podobné situace se nestávají každý den. To ale neznamená, že by na ně policisté neměli být připraveni. Hořovická nemocnice nyní nabízí policistům z berounského okresu a dálničního oddělení Rudná možnost absolvování porodnického kurzu. „Díky dlouholeté spolupráci s nemocnicí Hořovice, kdy jsou policisté z našeho okresu a dálničního oddělení několikaletými pravidelnými dárci krve, jsme tuto nabídku přijali s nadšením,“ uvedla Marcela Pučelíková. „Kurz proběhne v nemocnici Hořovice dne 22. dubna 2016 a zúčastní se ho třicet policistů, kteří jsou v přímém výkonu služby. Po proškolení získají všichni osvědčení o jeho absolvování,“ dodává. 

Záchranáři to někdy také nemají lehké. Nedávno jsme psali o případu ženy z Litně, která si zavolala pomoc kvůli silným bolestem břicha. Záchranáři teprve na místě zjistili, že se jednalo o porodní bolesti. Více si můžete přečíst ve článku Ženu v Litni bolelo břicho. V sanitce porodila zdravou holčičku.