Alternativní léčba plynatosti: Vypouštíte větry na veřejnosti a nemůžete to ovlivnit? Pomůže vám heřmánek a meduňka

 

Trpíte často nadýmáním? Pak se jedná o plynatost, která se projevuje nafouklým břichem, bolestmi v podbřišku a samovolným odchodem plynů. Jak říkali naši dědečkové, lepší jeden prd než deset doktorů, a měli pravdu. Jak docílit toho, aby byla vaše střeva v pořádku za pomoci bylinek a babských rad?

Podle alternativní medicíny je plynatost ukazatelem pro nejrůznější další onemocnění, je tedy třeba se jí zbavit co nejdříve. Může se totiž jednat o začínající zánět střev, poruchu trávení nebo třeba podráždění žlučníku. Příčinou bývá většinou nedostatečné trávení v tenkém střevě a slabší funkce ledvin.

Plynatost trápí a omezuje

Pokud vás plynatost trápí a omezuje, připravte si bylinkovou směs z deseti gramů semen anýzu, kmínu a ze čtyř gramů květů heřmánku a listů meduňky. Jednu polévkovou lžíci této směsi vylouhujte patnáct minut v šálku s horkou vodou. Ideálně pijte před každým jídlem. Střeva budou správně pracovat a vy se tak budete moci v klidu najíst.

Vsaďte na středomořskou stravu

Dalším tipem, jak se zbavit nadýmání, je přechod na středomořskou nebo dělenou stravu. Také se doporučuje nejíst ovoce po hlavním jídle a přílohy obsahující mouku k masitým pokrmům.

Babičky doporučují meduňkový olej

Naše babičky zase plynatost řešily za pomoci meduňkového oleje. Tím sobě nebo postiženému členovi rodiny masírovaly jednou denně břicho ve směru hodinových ručiček. Tato metoda pomáhá i u malých dětí.

Přírodní prášek

Také si můžete připravit přírodní prášek z padesáti gramů puškvorce, třiceti gramů kmínu a dvaceti gramů semen fenyklu. Vše podrťte v hmoždíři, dejte na špičku lžičky a po jídle snězte. Můžete zapít vodou nebo zeleným čajem.

Bylinkový mix

Poslední osvědčenou směsí, kterou vám dnes doporučíme, je ta ze semen anýzu, fenyklu, koriandru a kopru. Čajová lžička tohoto mixu se přelije horkou vodou, nechá se deset minut louhovat a popíjí po každém jídle.

Zdravý jídelníček

Aby byla vaše střeva zdravá a k žádnému nadýmání nedocházelo, zapomeňte na nezdravou stravu a nepřátelské bakterie, které obsahuje. Váš jídelníček musí mít dostatek zeleniny, ale i ovesných vloček, celozrnných výrobků, jogurtů nebo fermentované zeleniny.

KAM DÁL: Slavní a úspěšní: Sourozenecké dvojice, které se výrazně prosadily v odlišných oborech


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru