Cukrovka: S prevencí nemoci vám pomůže nápoj, který snižuje hladinu cukru v krvi téměř okamžitě

S prevencí cukrovky vám pomůže mimo jiné i obyčejná citronová šťáva. Můžete si ji přidat i do čaje
  |   zajímavost

Po jídle hladina cukru v krvi prudce stoupá, nejvíce po konzumaci některých druhů sacharidů. Lidé, kteří trpí cukrovkou, si proto musí pečlivě hlídat, co jedí. Existuje ale jeden nápoj, který vám může pomoci snížit hladinu glukózy v krvi již do několika minut.

Zvýšení hladiny cukru v krvi do určité míry se není třeba obávat, tento jev je totiž zcela normální. Sacharidy, které přijmeme prostřednictvím naší stravy, zvyšují hladinu cukru v krvi mnohem více než ostatní druhy potravin. Je to způsobeno tím, že sacharidy se v našem organismu rozkládají na glukózu mnohem rychleji.

Lidé, kteří trpí cukrovkou, si tedy musí dát pozor zejména na množství sacharidů ve stravě, produkce hormonu, který běžně pomáhá tělu hladinu cukru v krevním oběhu stabilizovat, je totiž u těchto lidí narušena.

Příliš vysoká hladina cukru v krvi nám může způsobit celou řadu zdravotních problémů.

Citronová šťáva

V boji proti příliš vysoké hladině glukózy v krevním oběhu se ale naštěstí můžete spolehnout hned na několik jednoduchých způsobů, jak ji snížit. Jedním z nich je i obyčejná citronová šťáva. Tato kyselá tekutina má totiž schopnost hladinu cukru v krvi účinně snižovat, jak dokazují studie.

Rozhodně se ale nedoporučuje pít citronovou šťávu samotnou. Nejen, že by to pro většinu z nás nebyl příliš příjemný zážitek, ale navíc by vám kyselina citronová, kterou tento typ šťávy obsahuje, mohla vážně poškodit zubní sklovinu, a to zejména při její pravidelné konzumaci.

Ideální je proto zředit citronovou šťávu s vodou nebo si ji přidat do čaje.

Voda s citronovou šťávou

Tento nápoj má navíc celou řadu dalších benefitů, mezi které patří mimo jiné:

  • podpora zažívání
  • pomáhá s hubnutím
  • zabraňuje oxidaci
  • dodává našemu organismu dávku vitamínu C
  • prevence ledvinových kamenů
  • zdravá dávka draslíku

Zdroj: Express, Cleveland ClinicSpringer Link

KAM DÁL: Běžný zvyk, který zvyšuje riziko předčasné smrti.

Klíčová slova: