Zastávka Běchovice Střed už začala sloužit lidem

Zastávka Běchovice Střed ušetří mnoha místním cestu.
  |  

Pokud budete cestovat do Běchovic, můžete již nyní využívat zcela nové železniční zastávky Běchovice Střed. První vlak zde zastavil v neděli 13. prosince půl hodiny po půlnoci.

 

Otevření s ohňostrojem

Šlo o vlak, který jede po půlnoci z Hlavního nádraží. Ačkoliv šlo o poměrně pozdní hodinu, vlak přivítala skupinka nadšenců, kteří se nemohli dočkat, až zde budou vlaky stavět. Otevření zastávky se dokonce oslavilo i ohňostrojem, tak byli všichni nadšeni. Není se čemu divit. Vlaky totiž dříve stavěly na začátku Běchovic, odkud to bylo do centra městské části poměrně daleko. Cestující tedy museli většinou použít ještě autobus, nebo jít po svých.

 

Plánuje se parkoviště

Nyní zde cestujícím slouží komfortní zastávka, vedle které by se mělo časem vybudovat také parkoviště P+R, tedy Park and Ride, a které by mělo umožnit cestujícím vozem, je zde zanechat, pokračovat do centra města vlakem a ulehčit již tak přeplněným městským ulicím. Oficiální otevření zastávky je plánováno na pondělí 14. prosince v devět hodin ráno. Dorazit by měla také radní Jana Plamínková.  


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru