Nemáte doma jahody? A víte, kde si ještě můžete nasbírat?

Kde si ve Středočeském kraji můžete ještě nasbírat sladké jahody?
 

Právě nyní vrcholí sezóna jahod, kterou je třeba maximálně využít! Vždyť jistě nám dáte zapravdu, že jahody čerstvě utržené ze záhonku jsou mnohem lepší než ty, které pocházejí ze španělského skleníku. Pokud nepěstujete jahody doma, můžete si je nasbírat sami na jahodovém poli. Navíc letošní jahody se prý velmi vydařily! Víte, kam na ně můžete ještě vyrazit? 

Jahodárna Vraňany se nachází nedaleko Mělníka. Jahody si zde můžete pochopitelně jak nasbírat, tak ja koupit. Za kilogram koupených jahod zaplatíte 60 korun, 80 korun za jahody výběrové. Samosběr probíhá každý den, a to až do 4.7. Kromě jahod zde koupíte další druhy ovoce a zeleniny. Pochutnat si můžete také na moštu z jahod a jablek. Prodej jahod bude probíhat až do 20. 7. Více informací najdete  na jahodarna-vranany.cz.

Samosběr až do neděle 5.7. bude probíhat v jahodárně v Bříství u Kolína. Zde si můžete nasbírat jahody pěstované na slámě, sladké, holandskou odrůdu. Za jahody, které si sami nasbíráte, zaplatíte 39 korun za kilogram. Otevřeno je každý den od 7 do 20 hodin. Další informace najdete na adrese www.bristvi.cz

Jahodárna Chmeliště nabízí samosběr do víkendu, a to do vlastních nádob. Nasbírat si můžete každý den od 7 do 17 hodin. Další informace zjistíte na www.jahodychmeliste.aspone.cz.Prodejní místo je dostupné také vlakem, trať Kolín - Ledečko, zastávka Chmeliště (zastávka na znamení), nebo Uhlířské Janovice. 

Největší samosběr v Praze v Kunraticích končí ve středu 1.7. Za kilogram natrhaných jahod zaplatíte 79 korun. 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru