Chcete se stát včelařem? Vyzkoušejte seznamovací kurzy!

Chcete včelařit? Zajděte na kurzy!
 

Napadlo vás, že byste začali chovat včely? Získáte tak nejenom vlastní med, ale také dobrý pocit, protože včel je stále méně a k opylení výrazně chybějí! Pro začátek můžete navštívit kurzy pro zájemce o včelařství!

 

Včel je v Praze málo

Praha oplývá krásnými přírodními zákoutími, ale zachování jejich druhové rozmanitosti závisí na kvalitním opylení. V Praze je však desetkrát méně včelstev, než bylo před třiceti lety. Proto i naše zelená a kvetoucí Praha potřebuje včely, což je také název kurzů pro pražské zájemce o včelaření, které za finanční podpory Magistrátu hl. města Prahy pořádá Spolek pro rozvoj včelařství MÁJA v Agroenvironmentálním vzdělávacím centru – včelařském Areálu MÁJA v pražské Ruzyni.

 

Chcete chovat včely? Začněte u odborníků!

Jestliže uvažujete, že začnete chovat včely, a rádi byste se nejdříve podrobněji dozvěděli, co včelařství obnáší, pak je kurz Praha potřebuje včely právě pro vás. Kurzy se uskutečňují pod vedením zkušeného včelařského odborníka a přírodovědce RNDr. Václava Švamberka.

 

První kurz na konci září

Získáte základní informace o včelách a víkendovém hobby včelaření, uvidíte výběr z včelařských filmů, navštívíte ukázkový včelín. Každý účastník získá brožuru „To nejzákladnější o včelařství pro nevčelaře“. Kurz se koná vždy v neděli od 10 do 18 hodin v termínech 27. září 2015, 17. dubna 2016, 15. května 2016, 21. srpna 2016, 11. září 2016.

 

Kurzy ve včelařském areálu

Počet účastníků v jenom kurzu je 10. Účastnický příspěvek činí 300 korun, zahrnuje občerstvení. Kurzy se uskutečňují v Agroenvironmentálním vzdělávacím centru – včelařském areálu MÁJA v Praze 6 - Ruzyni. Přihlášky posílejte na e-mail spolek@majabee.cz. Další  informace zjistíte na webu www.majabee.cz. O tom, co včelaření obnáší a proč se do něj pustit vám řekneme již brzy! 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru