Pokud rádi grilujete, pořiďte si dlažbu v úpravě UV zářením

Jak vybírat dlažbu?
 

Chcete si do své domácnosti, nebo na zahradu pořídit novou dlažbu? A víte, jak si vybrat pro vás přesně tu pravou? Nejprve se vypravte do vzorkovny a dlažbu si dobře osahejte! 

Ve vzorkovně se můžete po dlažbě projít a dobře si vše osahat a vyzkoušet. Nespoléhejte pouze na obrázky z katalogu, ale vyzkoušejte také texturu dlažby. 

Dlažby se vyrábějí v různé úrovni odolnosti

 

Výběr dlažby si rozdělte do několika základních kroků

Základní výběr se dá rozdělit do několika kroků. Jako první si zvolte výšku dlažby. Berte přitom v potaz způsob, jakým bude využívána, zda se bude sloužit jako pochozí nebo pojezdová plocha. Následně si vyberte tvar a velikost kamene. I zde se orientujte podle budoucího využití. Pro terasy a okolí bazénů se hodí větší formáty. Na chodníky nebo příjezdové cesty jsou vhodné zase klasické běžné dlažby, nicméně čím častěji se prosazují i moderní velkoformátové dlažby, které mají méně spár, opticky sjednocují prostor a vyvolávají pro svůj nekomplikovaný a čistý vzhled dojem luxusu.

Jaký povrch dlažby pro milovníky grilování?

Vedle designu i typu dlaždic hraje při výběru velkou roli také povrch. Jste fanoušci zahradního grilování a nevíte, jakou dlažbu vybrat, protože se bojíte masných fleků od skápnutého oleje z masa nebo skvrn od upadnutých uhlíků? „Pokud potřebujete dlažbu, která odolá i oleji a dalším agresivním nečistotám, doporučuji výrobky v úpravě UV zářením. Vrstva nanášeného laku je zde zdvojnásobena a poté vytvrzena UV lampou. U takto ošetřeného povrchu nečistoty nevnikají do betonu, ale zůstávají na povrchu. Díky tomu dlažbu neohrozí olejové skvrny či další agresivní nečistoty. I značné znečištění lze snadno vyčistit vodou a kartáčem, případně tlakovou vodou do 100 barů,“ doporučuje technik společnosti BEST Václav Henžlík.